رسم و رسومات ازدواج در سراسر دنیا چگونه است ؟ - آسان طب

رسم و رسومات ازدواج در سراسر دنیا چگونه است ؟

ازدواج یکی از مهم ترین مسئله های زندگی هر فرد است که مراحلی همراه خواهد بود . پس از اینکه فرد به سن بلوغ و ازدواج رسید بعد از انتخاب همسر ایده آل خود در هر کشوری با متناسب با فرنگشان و رسم و رسومات خود  یک سری مراحل را برای ازدواج فرزندان خود باید پشت سر بگذارند . در ایران این موضوع با یک تا چند جلسه خواستگاری ، بعد از آن بله برون ، نامزدی ،عقد ،حنابندون و عروسی تمام می شود . البته امروزه به دلیل مخارج سنگینی که این مراسمات با خود دارند اکثر خانواده های چه خانواده دختر و چه خانواده پسر برای برگزاری آن به شکل تمام و کمال برای هر چه سریع تر سرو سامان گرفتن فرزندانشان از این گونه مراسماتی که از قدیم بوده چشم پوشی می کنند .

در کشورهای  دیگر آداب و رسوم ازدواج متفات تر است و گاهی ممکن است برای ما عجیب نیز باشد هر چند که برای مردم آن کشور ها یک امر عادی و طبعی خواهد بود . در این مطلب از سایت آسان طب در بخش سبک زندگی شما را با برخی از این رسم و رسومات ازدواج در دنیا آ شنا خواهیم کرد . پس تا انتهای این پست برای خوان این رسومات جالب ما را همراهی کنید .

 

رسم و رسومات ازدواج در دنیا

 

رسم و رسومات قبیله تایدونگ اندونزی

از عاشقانه ترین و رمانتیک ترین رسم و رسومات قبیله تایدونگ در کشور اندونزی خواندن چند ترانه عاشقانه است به این صورت که آقای داماد برای اینکه بتواند چهره عروس را در جشن عروسیشان ببیند و تور عروس از صورت او کنار زده شود خانوادن چند آواز عاشقانه برای عروس است . در کنار این رسم دوست داشتنی و جالب یک رسم ترسناک هم هست که استفاده از حمام برای عروس و داماد تا مدت سه روز ممنوع می باشد .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
کم کردن گاز گرفتن کودکان

آنها معتقدند این موضوع خوش یمن نیست و باعث بدبختی و ناباروری شده و اگر هم صاحب فرزند شود در دوران بارداری یا بعد از آن خواهد مرد . به همین خاطر چند نفری تا گذشتن این دوره مراقب عروس و داماد خواهند ماند که از حمام استفاده نکنند و فقط مایحتاج ضروری را در اختیارشان خواهند گذاشت تا این سه روز را به سلامت پشت سر بگذارند و بعد از آن آزادند که از حمام استفاده کنند .

 

هندو مذهب ها دندان خود را پر می کنند

افرادی که جز مذهب هندوها هستند زمانی که فرزندانشان به سن بلوغ رسیدند باید برای رفع نیروی شیطانی ، خشم و پریشانی دندان های خود را پر کنند یا آن ها را صاف کنند . این کار باعث شده رو آن ها حالت معنوی بیش تری پیدا کرده و به تعالی برسد . بری انجام این کار تا زمان ازدواجشان فرصت دارند .

 

رسم و رسومات ازدواج مردم هند

یکی از رسم و رسومات مردم پر جمعیت کشور هند شرکت در مراسم مخصوص ازدواج است . دخترها بعد از اینکه همسر اده آل خود را در این مراسم پیدا کردند با عصایی ضربه ای به شانه او خواهند زد . یکی از رسومات عجیب در یکی از قبیله های هندی این است که عروس بر روی دست هایش راه برود و داماد به نشانه مبارک بودن این ازدواج پاهایش را بر سر عروس بگذارد و عروس هم حلقه ازدواجش را به جای دست در پای خود بگذارد .

 

رسم و رسومات ازدواج در هند

 

مراسم گریه کنان چینی ها برای ازدواج

یکی از رسم و رسومات جالب یکی از اقوام کشور چین این است که وقتی زمان ازدواج دختر و پسر اعلام شد 10 روز قبل از آن عروس و داماد باید تا روز عروسی روزانه سه ساعت گریه کنند بعد از اتمام این زمان در آخرین روز خانوادهای عروس و داماد و همچنین اقوام و دوستان و آشنایان نزدیک و صمیمی آن ها باید به همراه این تازه عروس و داماد گریه کنند . معمولا برای گذشتن این ده روز برای اینکه به گریه بیفتند از ترانه ها و آهنگ های غم انگیز استفاده می کنند .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درد دل دخترانه و پسرانه مجرد ها

 

ازدواج چینی ها

 

سوراخ کردن زبان عروس در قبیله گوبیس آفریقا

در این قبیله آفریقایی روز عروسی زبان عروس را به نشان کم حرف زدن او سوراخ می کنند و آقای داماد از این سوراخ نخی را عبور خواهد داد و هر وقت زن در طول زندگی مشترک زیاد حرف بزند و این موضوع خوشایند همسرش نباشد او به این سوراخ زبان اشاره خواهد کرد .

 

ازدواج در آفریقا

 

دزدی آقا داماد در آمازون

یک شب قبل از عروسی در آمازون مرسوم است آقای داماد مرغ در تعداد زیاد از مردم روستا بدزد و بعد بریدن سر و پختن مرغ ها خودش سر مرغ ها را می خورد و پاهای مرغ را روی جای خواب عروس می گذارد .

 

عطر عروس اسکیموها

در اسکومویی ها همه چیز بستگی به بوی عطر عروس دارد و برای دخترهای جوان و دم بخت تعیین کننده و بخت و اقبالشان خواهد بود . در آنجا رسم بر این است که داماد در صورتی که از بوی عطر عروس خوشش آمد بماند و زندگی مشترکشان را آغاز کند و اگر بوی عطر مورد پسندشان نبود خیلی زود ااز پیش عروس برود .

 

منبع : asanteb.com

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *