درمان انواع بیماری ها با زالو درمانی در طب سنتی

درمان انواع بیماری ها با زالو درمانی در طب سنتی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

احتمالا بعد از شنیدن اسم زالو به یاد کرم های سیاه چندشی می افتید که تنها می توانند خون شما را بمکند و باعث بیماری شوند . اما از زالو ها در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود . این کرم های کوچک عمدتا سیاه ، تاثیرات مفیدی بر روی بدن می گذارند و در کتاب قانون ابو علی سینا بابی در مبحث زالو درمانی در طب سنتی وجود دارد که در آن حکیم در مورد بیماری هایی که می توان با زالو درمانی ، از بین برد و زالو هایی که نباید از آنها استفاده کرد ، سخن می گوید . در این قسمت از مجله پزشکی آسان طب به معرفی بیماری هایی که با زالو درمانی در طب سنتی از بین می روند ، می پردازیم .

زالو درمانی

زالو درمانی در طب سنتی

درمان زخم های پوستی

مهم ترین چیزی که می توان با استفاده از زالو درمانی  بهبود بخشید ، زخم ها و التهاب ها هستند . زالو ها در واقع بعد از اینکه خون فرد را می میکند ، ماده ای به نام  هیرودین ترشح می کنند . این ماده یکی از بهترین و قوی ترین مواد ضد التهاب در طبیعت می باشد که با انعقاد خود ، باعث می شود که زخم ها سریع تر بهبود پیدا کنند . از این روش سربازان زیادی در گذشته استفاده می کردند ، این ماده از عفونت نیز جلوگیری می کند .

درمان آکنه و آبسه های پوستی

زمانی که زالو پوست شما را مک می زند ، شما احساس بی حسی می کنید . این احساس به این دلیل است که بعضی از آنزیم ها از بزاق زالو به پوست شما تزریق می شوند . این آنزیم ها خواص ضد باکتریایی دارند و به همین علت است که استفاده از زالو ها برای درمان اقسام آبسه های چرکی و آکنه های پوستی که عامل باکتریایی دارند ، بسیار مفید می باشد . این آنزیم ها به التهاب، تورم و قرمزی پوست نیز کمک می کنند .

استفاده از زالو درمانی برای آرتزوز

آرتروز معمولا به خاطر سفتی مفاصل رخ می دهد و این سفت شدن مفاصل به خاطر جمع شدن خون در رگ ها ایجاد می شوند . شما می توانید با قرار دادن زالو بر روی مفاصل ، باعث شوید که خون در آن منطقه بیشتر جریان پیدا کند و فشار از روی آن برداشته شود و بهبودی سریع تر حاصل شود . البته باید بدانید از زالو درمانی می توان در کنار دیگر روش های درمان آرتروز استفاده کرد ، و نباید صرف استفاده از زالو از بقیه موارد غافل شوید .

زالو درمانی در طب سنتی

درمان واریس

یکی از بیماری های از گذشته های دور توسط زالو درمان می شده است ، واریس می باشد . در واقع واریس بیماری است که در آن سیاه رگ ها به دلیل تورم ورید ، گشاد می شود و مشکلاتی را بوجود می آورد . زالو ها تمایل زیادی به مکیدن خون های وریدی دارند چرا که در این خون مقادیر زیادی دی اکسید کربن وجود دارد . وقتی که این خون های وریدی توسط زالو ها خارج شود ، احساس خفقان و تورم در سیاه رگ ها برداشته می شود و بیماران احساس بهتری می کنند . این بیماران باید دو جلسه در هفته به زالو  درمانی مشغول شوند .

پیشگیری از عفونت های لثوی و دندانی

متخصصان طب سنتی بر این باور هستند که استفاده از زالو ها در قسمت های تحتانی فک و زیر گلو باعث می شود که شما از ابتلا به عفونت های دندانی و لثوی در امان بمانید . عده ای دیگر نیز اعتقاد دارند که استفاده از زالو ها بر روی قلب باعث می شود نا التهاب قلب تا 80 درصد کاهش پیدا کند و شما از ابتلا به بیماری های قلبی مصون بمانید . البته لازم به ذکر است که شما باید با مراکز رسمی معتبر تماس بگیرید چرا که هم باید زالو ها کاملا مناسب . پاک باشند ، وهم افرادی که این کار را می کنند باید حرفه ای باشند .

زالو درمانی

کاربرد در جراحی های پوستی

امروزه از این روش سنتی در بهبودی جراحی های کاملا مدرن نیز استفاده می شود . کسانی که مورد جراحی پلاستیک قرار گرفته اند و یا اینکه پوست آنها پیوند داده شده است ، می توانند از زالو ها در آن مناطق استفاده کنند تا خون رسانی بهتر انجام شود . بیشترین خطری که این بیماران را در دوران نقاهت تهدید می کند ، سیاه شدن بافت ها است که به دلیل نرسیدن خون به عضو تازه پیوند داده شده ، ایجاد می شود .

امیدوارم از مقاله زالو درمانی در طب سنتی استفاده کافی را برده باشید .

منبع : asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...