X

ساخت وسایل لازم برای بازی خرگوش خانگی

خرگوش ها عاشق بازی ، ورزش و بازیگوشی هستند . اگر به قدر کافی خرگوش خانگی خود را شناخته باشید ، حتما از بازی های مورد علاقه اش هم خبر دارید . برخی از خرگوش ها درست همانند سگ ها بازی می کنند . آن ها اسباب بازی هایی که بتوانند در دهان خود بگیرند و بجوند دوست دارند. جهت نگهداری صحیح از خرگوش و برای آشنایی با انواع بازی خرگوش خانگی در جهت سلامت و نشاط خرگوش خود ، با ما در مجله ی آسان طب همراه باشید.

نقش شما در بازی خرگوش خانگی

برخی از خرگوش ها دوست دار تعقیب و گریز هستند . بنابرین این احتمال وجود دارد که خرگوش شما با بینی اش به شما ضربه ای بزند تا به شما بفهماند او را دنبال کنید و یا او بخواهد که به دنبال شما بدود. احتمال این هم وجود دارد که خرگوش شما از روی شیطنت و بازیگوشی وسایل شما را بر دارد و در اطراف شما دویده یا جست و خیز کند ، تا شما را مجبور کند برای پس گرفتن وسایل خود به دنبال او بدوید .
توجه داشته باشید که اگر دیدید کاغذ مهمی در بین دندان ها و دهان خرگوش شما پاره شده است خود را کنترل کنید ، زیرا او قادر به درک عصبانیت شما نمی باشد . به جای عصبانیت ، سعی کنید بیشتر مواظب باشید. علاوه بر این که بازی کردن با خرگوش می تواند یک تفریح خوب به حساب بیاید ، باعث جلب اعتماد بیشتر خرگوش شما و به وجود آمدن یک رابطه ی عالی بین شما و خرگوشتان خواهد شد.

ساخت یا تهیه اسباب بازی برای بازی خرگوش خانگی

شما می توانید با استفاده از تقسیم رول های دستمال توالت به قطعات کوچک تر ، یک نوع اسباب بازی برای بازی خرگوش خانگی خود تدارک ببینید. خرگوش ها اسباب بازی های خود را به دهان گرفته و تکان می دهند. حتی آن ها را پرتاب می کنند و یا ممکن است به شما بر گردانند .
به این فکر نکنید که خودتان با خرگوش خود بازی کنید کافی است . شما همیشه در خانه نیستید و یا ممکن است کاری برایتان پیش بیاید . اما خرگوش شما باز هم نیاز به بازی دارد. فراموش نکنید که تهیه ی اسباب بازی های مناسب در شکل گیری رفتار خرگوش نقش مهمی را ایفا می کنند .
خانه های مقوایی هم برای خرگوش ها گزینه های خوبی هستند . خرگوش ها به داخل و خارج آن خانه ها رفته ،یا بر روی آن ها چنگ می کشند و حتی ممکن است آن ها را بجوند. حتی زیر انداز حصیری و یک جعبه پر از کاغذ (بدون رنگ و چسب) ، اسباب سرگرمی خرگوش می شوند. لوله های مقوایی دستمال توالت یا هر لوله مقوایی تمیز دیگری می تواند همانند تونل هایی باشد که خرگوش در طبیعت حفر می کند و دوست دارد .


اسباب بازی های پلاستیکی مخصوص نوزاد (به شرط استحکام) و یا تکه های چوب (بدون صمغ) ،توپ های پلاستیکی با زنگوله ای در درون خود و یا حتی مخروط های درخت کاج و غیره اسباب بازی های جالب و سرگرم کننده ای برای خرگوش به شمار می روند . البته فراموش نکنید که بزخی از چوب ها مانند چوب درخت گیلاس ، چوب درخت گردو و غیره جهت استفاده برای خرگوش چوب های سمی به حساب می آیند.

منبع : https://asanteb.com