با خواص اسفرزه و گیاه اسفرزه آشنا شوید - آسان طب

با خواص اسفرزه و گیاه اسفرزه آشنا شوید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

گیاه اسفرزه یکی از گیاهان دارویی است که برای سلامتی فواید زیادی دارد. از خواص اسفرزه میتوان به درمان خارش قسمتهای زنانه، ادرار آور بودن و درمان سوزاک اشاره کرد. همچنین برای دفع سوزاک میتوانید از فواید اسفرزه استفاده کنید. میتوانید آن را با خاکشیر و تخم شربتی بخورید تا خون تان را تصفیه کند. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خواص اسفرزه اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

خواص اسفرزه و فواید اسفرزه
خواص اسفرزه و فواید اسفرزه

خواص اسفرزه و فواید اسفرزه

یکی از خواص اسفرزه درمان سالک است. برای اینکار کافیست آن را بکوبید، بعد با سرکه خمیر کرده و هر روز صبح و شب روی محل قرار دهید. همچنین برای درمان حنازیر میتوانید گیاه اسفرزه را با شیر مادر دختردار خمیر کرده و ضماد آن را استفاده کنید. خنازیر به غده های سختی می گویند که در گردن و زیرگلو پیدا می شود.

یکی دیگر از خواص اسفرزه درمان سردرد حاصل از آفتاب است. برای اینکار باید گل ختمی کوبیده را با لعاب آن مخلوط کنید و بر پیشانی بمالید.

خواص اسفرزه و فواید اسفرزه
خواص اسفرزه و فواید اسفرزه

گیاه اسفرزه را در آب بریزید و صبر کنید تا بماند. همیشه به جای آب خوردن از آب بخورید، اگر دائم جرعه جرعه نوشیده شود گرفتگی صدا که از گرمی و حرارت باشد را برطرف می سازد. از دیگر خواص اسفرزه میتوان به کاهش درد و رفع خارش و قطع خونریزی بواسیر اشاره کرد.

به گزارش مجله پزشکی آسان طب اگر گیاه اسفرزه را با عناب در آب خیسانده و آب آن را صبح ناشتا بخورید و یا با آب آن بدن را بشویید خارش قسمتهای زنانه یا واژینال درمان می شود.  آب دم کرده گیاه اسفرزه مدر بوده و برای درمان سوزاک مفید است.

خواص اسفرزه و فواید اسفرزه
خواص اسفرزه و فواید اسفرزه

طبق اطلاعات بدست امده برای دفع سنگ صفرا می توانید 20 گرم از آن را در یک لیوان آب جوشانده و 4 روز تکرار بخورید.

از دیگر خواص اسفرزه میتوان به رفع خارش تن و تصفیه خون و باز شدن اشتها اشاره کرد. برای استفاده از این خواص کافیست اسفرزه را با تخم شربتی و خاکشیر (هر کدام 100 گرم) ترکیب کرده و هر روز یک قاشق سوپخوری آن را در 2 لیوان آب حل کنید.

یکی دیگر از خواص اسفرزه بهبود عملکرد و کارایی سیستم گوارشی است. اگر شما از اسهال رنج می برید، اسفرزه می تواند به سفت شدن مدفوع کمک کند.

درمان اسهال خونی، خونریزی زیاد و قاعدگی از فواید اسفرزه است. برای اینکار باید هر روز صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را در یک فنجان آبجوش بریزید بعد با نبات شیرین نموده بخورید.

اگر گیاه اسفرزه را بو دهید و هر روز بخورید، اسهال های طولانی و مزمن را درمان می کند. لعاب آن را دائم در گلو قرقره کنید و هم جرعه جرعه بخورید، گلودرد را درمان می کند.

یکی دیگر از فواید اسفرزه آنست که اگر آب آن را در دهان نگه دارید برفک و سوختگی و تاول و زخمهای دهان را برطرف خواهد کرد. همچنین اسفرزه با تنظیم انتشار انسولین به جریان خون و حفظ پایدار سطح قند خون، می تواند به جلوگیری از ابتلا به دیابت کمک کند.

خواص اسفرزه و فواید اسفرزه
خواص اسفرزه و فواید اسفرزه

خواص اصلی اسفرزه

1- نرم کننده شکم
2- ضد زخم روده و معده
3- ضد حرارت و عطش
4- ضد اسهال ساده و خونی
5- ضد خونریزی سینه
6- نشاط آور
7- ضد تب و لرز

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خواص اسفرزه تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...