درمان تبخال در طب سنتی با 6 روش مفید و ساده

یکی از بدترین بیماری های جلدی که افراد به آن مبتلا می شوند ، تبخال است . این بیماری به دلیل وجود یک ویروس به نام هرپس سیمپلکس در بدن افراد ایجاد می شود . بر طب تحقیقات انجام شده ، 90 درصد افراد دارای این ویروس در بدن خود می باشند . این ویروس تنها زمانی که شرایط بدن مهیا باشد خود را نشان می دهد . به همین علت است که بسیاری از افراد تنها به دلیل ترسیدن یا استرس به این بیماری دچار می شوند . درمان تبخال در طب سنتی همیشه بر پایه استفاده از گیاهان بوده است . شما می توانید بسیاری از این گیاهان را در عطاری ها یا خانه های خود پیدا کنید . ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان طب قصد داریم تا شما را درمان تبخال در طب سنتی آشنا کنیم .

درمان تبخال در طب سنتی

درمان تبخال در طب سنتی

استفاده از کافور

احتمال شما بعد از شنیدن نام کافور یاد مرده شور خانه و جسد می افتید . جالب است بدانید که اکثر مردم تنها کاربرد کافور را در مرده شوری می دانند ولی می توان از این ماده برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد . برای درمان تبخال خود شما می توانید از قرص های کافوری که در عطاری ها وجود دارد استفاده کنید . بدین منظور شما باید این قرص ها را روزی چند مرتبه بر روی تبخال خود بمالید . این کار را باید به مدت 1 هفته انجام دهید تا به صورت کامل از شر تبخال و طبعات آن خلاص شوید .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
مر حجازی چیست و چه خواصی دارد؟

استفاده از نعنا

یکی از رایج ترین روش های درمان تبخال در طب سنتی استفاده از نعنا می باشد . این گیاه خوراکی و خوش عطر از دیرباز مورد توجه پرشکان طب سنتی بوده است و توسط آنها در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است . برای درمان تبخال شما می توانید به دو صورت از نعنا استفاده کنید . در اولین روش می توانید از غذا های نعنا دار استفاده کنید . اگر طبعی گرم دارید ، نعنا را در یک ظرف ماست ریخته بخورید و اگر طبع سرد دارید نعنا را بر روی سالاد شیرازی بریزید و میل کنید . شما همچنین می توانید از نعنا در درمان موضعی تبخال نیز استفاده کنید .

استفاده از کاسنی

اگر کتاب قانون ابوعلی سینا را مطالعه کنید ، ایشان به کرار از فواید کاسنی برای درمان بیماری های التهابی  اشاره کرده است . در واقع عرق کاسنی یکی از شایع ترین عرقیجات می باشد و معمولا هر کسی در خانه خود از آن دارد . برای درمان تبخال باید هر روز صبح نصف لیوان از این عرق را میل کنید . معمولا عرق کاسنی تاثیر خود را از روز سوم می گذارد و به زخم کمک می کند تا خشک شود و به این ترتیب جدا کردن آن را آسان تر می کند .

استفاده از جعفری

استفاده از جوشانده جعفری یکی از بهترین روش ها برای درمان تب خال در طب سنتی می باشد . استفاده از این ماده نه تنها باعث می شود تا تبخال شما در کم ترین زمان بهبود پیدا کند ، بلکه از سرایت آن به سایر نقاط جلوگیری می کند . این ماده همچنین یکی از بهترین مواد برای تسکین درد و خارش تبخال می باشد . معمولا باید از جوشانده دو بار در طول روز استفاده کرد که ما به شما توصیه می کنیم قبل از خواب و بعد از خواب این کار را انجام بدهید .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
تاثیر دمنوش جعفری در کاهش وزن

درمان تبخال در طب سنتی

استفاده از برگ زیتون

بسیاری از مقاله ها در مورد خواص خود زیتون در مورد درمان تبخال نوشته اند که هیچ پایه و اساسی ندارد . برای درمان تبخال باید از برگ زیتون استفاده کرد . این شیوه درمان ابتدا در اروپا و توسط پزشکان یونانی کشف شده و سپس از آن در تمام دنیا استفاده شد . برگ زیتون به دلیل داشتن خواص ضدالتهابی و ضدویروسی یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان تبخال می باشد .

استفاده از معجون سیب و عسل

یکی از فرمول هایی که برای درمان تبخال در طب سنتی وجود دارد ، توسط یکی از بزرگترین پزشکان تاریخ ایران تهیه شده است . زکریا رازی برای درمان تبخال از این روش استفاده می کرده اند . در استفاده از این روش باید ابتدا سیب رنده شده را با عسل مخلوط کرد و سپس از ان بر روی تبخال خود بگذارید . اگر این کار را به مدت 4 تا 5 روز انجام دهید ، تبخال شما رو به بهبودی می رود.

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا