سلول‌های سرطانی و تاثیرات عصاره بلوبری در تخریب آن‌ها - آسان طب

سلول‌های سرطانی و تاثیرات عصاره بلوبری در تخریب آن‌ها

میوه بلوبری یکی از منابع غنی و سرشار انواع آنتی اکسیدان‌ها بوده و همچنین منافع بهداشتی بسیار زیادی را نیز در اختیار دارد. بر اساس مشاهدات و آزمایشات صورت گرفته مشخص شده است که میوه بلوبری اثرات مخربی بر روی سلول‌های سرطانی خواهد داشت.

سلول‌های سرطانی و تاثیرات مخرب بلوبری بر روی آن‌ها

علاقه‌مندان به مجله پزشکی آسان طب؛ با مطالعات صورت گرفته بر روی سلول‌های سرطانی سرویکس، گروهی از محققان دریافتند که افزودن مقادیری از عصاره میوه بلوبری در مراحل پرتودرمانی اثرات آن را افزایش داده و سبب نابودی سلول‌های سرطانی خواهد شد.

سلول‌های سرطانی

نویسنده این تحقیق دکتر Yujiang Fang نام داشته و در دانشکده پزشکی دانشگاه میسوری-کلمبیا مشغول به کار است.

آمار مبتلایان در آمریکا

بر اساس گزارشات ارائه شده توسط انجمن سرطان آمریکا (ACS)، چیزی در حدود 12820 مورد جدید از سرطان سرویکس واقع در ایالات متحده آمریکا آن هم فقط در سال جاری تشخیص داده شده و انتظار می‌رود که بیش از 4200 نفر از آن‌ها جان خود را از دست بدهند.

یکی از مراحل اولیه درمان سرطان دهانه رحم رادیوتراپی است، این کار شامل استفاده از پرتوهایی با انرژی بالا جهت نابودی سلول‌های سرطانی می‌باشد.

دکتر Fang اظهار داشت که برای برخی از سرطان‌ها همانند سرطان دهانه رحم این روش یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید اما ممکن است به برخی از سلول‌های سالم نیز آسیب‌هایی وارد شود.

استفاده از عصاره بلوبری در پرتودرمانی

محققان جهت آزمایش مطالعات خود تصمیم گرفتند تا عصاره میوه بلوبری را جهت افزایش اثرات پرتودرمانی به کارگیری نمایند، آن‌ها معتقدند که این کار میزان آسیب‌پذیری سلول‌های سرطانی را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

محققان خاطر نشان کردند که میوه بلوبری شامل مقادیری از رزوراترول و همچنین فلاونوئیدها بوده و بر اساس اظهارات دکتر Fang، فلاونوئیدها مواد شیمیایی هستند که احتمال دارد دارای آنتی اکسیدان، خواص ضد التهابی و همچنین ضد باکتریایی باشند.

این تیم با استفاده از روش پرتودرمانی تنها توانستند تا 20 درصد از سلول‌های سرطانی را نابود کنند در حالی که عصاره میوه بلوبری به تنهایی توانست این میزان را تا 25 درصد افزایش دهد.

افزایش اثرات تخریبی پرتودرمانی توسط عصاره بلوبری

سلول‌های سرطانی

همراهان آسان طب؛ بر اساس توضیحات ارائه شده توسط دانشمندان مشخص شد که عصاره میوه بلوبری نه تنها اثرات تخریبی پرتودرمانی بر روی سلول‌های سرطانی را افزایش خواهد داد بلکه سبب کاهش رشد سلول‌های غیرطبیعی که سبب ایجاد و رشد سرطان می‌شوند نیز خواهد شد.

دکتر Fang بیان داشته که سلول‌های سرطانی، از طریق اصلاح خود باعث خواهند شد که دچار نابودی نشوند و این عصاره می‌تواند قضیه را خنثی کرده و مرگ سلول‌های سرطانی را تا حد زیادی افزایش دهد.

دانشمندان همچنین افزودند که برای این مسئله مطالعات بیشتری نیاز است اما همین یافته‌ها نیز بسیار اُمیدوارکننده بوده و می‌توانند نویدبخش آینده‌ای روشن در جهت درمان سرطان دهانه رحم و همچنین سایر سرطان‌ها باشند.

میوه بلوبری بسیار رایج بوده و در سراسر جهان به فراوانی یافت می‌شود، آن‌ها از قیمت ارزانی نیز برخوردارند، دقت کنید که این میوه اثرات مثبت بسیار زیادی داشته و بنابراین حتما از آن مصرف نمایید.

Source: https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *