کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زیبای زویا پیرزاد - آسان طب

کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زیبای زویا پیرزاد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

لحن گرم و توصیفات دلنشین از یک فضای خانوادگی به قلم زویا پیرزاد در کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم از یک موضوع بسیار ساده و در عین حال جالب شروع می شود. ورود یک همسایه جدید به محله قهرمان داستان، کلاریس که زنی ارمنی و صاحب سه فرزند است. ترسیم حال و هوای پیرامون این زن از زبان خودش که به زیبایی و سادگی و تسلطی جالب توجه در نوع خودش به شرح موضوعات و شخصیت ها می پردازد شنیدنی ست. کلاریس در دنیای زنانه خویش ناگهان خود را در محاصره تنهایی و درک نشدن می یابد و در یک دلتنگی مدام شروع به هر چه عمیق تر دیدن کاستی های زندگی اش می کند و در این میان حضور مرد همسایه که با دختر و مادر پیرش به تازگی در خانه کناری سکونت گزیده توجه این زن خانه دار را به خود جلب می کند. لحن گیرای نویسنده در کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم به قدری خوش آهنگ و گوش نواز است که خواننده مشتاق است که در میان این خانواده حضور داشته و از نزدیک به تماشای وقایع بپردازد. زویا پیرزاد در کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم به شکلی هنرمندانه ریتم ملایم و یکنواختی را حفظ کرده که گویی در یک بعدازظهر ساکت تابستانی به تماشای چرخش زنبوری به دور یک گل زیبا می نشینی و نسیمی آرام کرک های پوستت را به لرزش در می آورد. مجله پزشکی آسان طب خواندن این کتاب را به هر آنکس که علاقمند به رمان های پر کشش است توصیه می کند.

کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم

از متن کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم

باد داغی آمد و از درختی تخم لوبیا شکلی افتاد روی دامنم. یک آن به نظرم آمد کرم است یا ملخ و تند پرتش کردم زمین. چندشم شد. فکر کردم از وقتی به آبادان آمده ام، زندگیم جنگ دایمی بوده با انواع حشره و خزنده که از بچگی متنفر بودم و هنوز هم هستم. حال تهوع مدام بوده از انواع بوها. بوی گاز پالایشگاه، بوی لجن جوی ها، بوی ماهی و میگوی نمک سود که قاطی با بوی عطرهای عربی بازار کویتی ها هربار میرفتم بازار حالم را بد می کرد و همراه همه ی اینها و بیشتر از همه ی اینها، گرما و شرجی. چرا به این شهر آمدم؟ چرا تهران نماندم؟

درباره نویسنده

زویا پیرزاد متولد سال 1331 در آبادان است. تا کنون آثاری چون مثل همه عصرها، طعم گس خرمالو، یک روز مانده به عید پاک، چراغ ها را من خاموش می کنم در کارنامه نویسندگی او ثبت شده است. همچنان ترجه کتاب هایی مانند آلیس در سرزمین عجایب و آوای جهیدن غوک را برعهده داشته است و به خاطر کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است.

مشخصات کتاب

چراغ ها را من خاموش می کنم

نویسنده: زویا پیرزاد

تعداد صفحات: 293 صفحه

انتشارات: نشر مرکز

منبع: https://asanteb.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...