فلفل دلمه ای و خواص و فواید درمانی فلفل دلمه ای - آسان طب

فلفل دلمه ای و خواص و فواید درمانی فلفل دلمه ای

– حفظ سلامت پوست و چشم‌ها؛خوردن فلفل دلمه‌ای به شفافیت و پاکسازی پوست و پیشگیری از بثورات و لکه‌های پوستی کمک بسیاری می‌کند. هم چنین این نوع سبزی منبع مهمی از ویتامین A است که برای سلامت چشم‌ها بسیارمفید بوده و از بروز بیماریهای چشمی پیشگیری می‌کند.
فواید درمانی فلفل دلمه ای فواید فلفل دلمه ای
فواید درمانی فلفل دلمه ای فواید فلفل دلمه ای

 فواید درمانی فلفل دلمه ای فواید فلفل دلمه ای

– پیشگیری از سرطان؛فلفل دلمه‌ای حاوی ترکیباتی موسوم به کاسپایسین است که از فعالیت مواد سرطان زا بسیار جلوگیری می‌کند و مانع از چسبیدن آنها به مولکول وراثتی دی ان آ می‌شود.

– تسکین دهنده درد؛کاسپایسین هم چنین مانع از انتقال درد از پوست به نخاع شده است و از بروز احساس درد جلوگیری می‌کند. هم چنین به درمان بیماریهای مرتبط با درد کمک می‌کند.

– سوزاندن کالری؛مصرف فلفل دلمه‌ای سرعت سوخت و ساز را در بدن بسیار بالا می‌برد و به درمان بیماری‌های مرتبط با درد کمک می‌کند. به این ترتیب فلفل دلمه‌ای امکان افزایش وزن ناشی از مصرف رژیم غذایی پرچرب را کاهش می‌دهد. این سبزی برای کمک به هضم غذا بسیار مفید بوده و به عنوان یک محرک قلب و عروق، فشار خون را تنظیم می‌کند و همچنین در کاهش کلسترول بد و چربی تری گلیسیرید در بدن نقش قابل ملاحظه‌ای دارد.

– محافظت از موها؛عصاره فلفل دلمه‌ای یکی از بهترین محصولات برای تقویت رشد موهای شماست . این عصاره از ریزش مو جلوگیری می‌کند و تارهای مو را پرتر و ضخیم‌تر نگه می‌دارد. اما از آنجا که طبیعت فلفلی و سوزاننده دارد باید در استفاده از آن  خیلی احتیاط کرد.

فواید درمانی فلفل دلمه ای فواید فلفل دلمه ای
فواید درمانی فلفل دلمه ای فواید فلفل دلمه ای
 فواید درمانی فلفل دلمه ای بسیار است. یکی از مهمترین فایده فلفل دلمه ای خاصیت ضد سرطانی ان است. سعی کنید مثل سبزی ان را به صورت خام میل کنید. اگر دوست نداشتید ان را در کنار مرغ ، خوراک ها و … بپزید و میل کنید. حتی در سالاد هم میتوانید از فلفل دلمه ای استفاده کنید.
برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *