15 ویژگی افراد باهوش را بدانید

افراد باهوش در اطراف ما زیاد هستند و اکثر ما دوست داریم شبیه آنها شویم. در این بخش 15 ویژگی افراد باهوش را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید از آن الگو گرفته و به فردی باهوش در جامعه تبدیل شوید. یکی از ویژگی های افراد باهوش انتقاد پذیر بودن آنهاست. افراد بسیار باهوش ذکاوت خودشان را به رخ دیگران نمی‌کشند، چون هوش زیادشان به نظرشان طبیعی است و فقط دوست دارند بدون جلب توجه آزادانه زندگی کنند.

ویژگی افراد باهوش

ویژگی افراد باهوش

ویژگی افراد باهوش را در این بخش از مجله پزشکی آسان طب با دقت مطالعه کنید تا بفهمید که آنها چگونه به این وضعیت دست پیدا کرده اند. این جمله که بگویید ما از زمانی که متولد شدیم باهوش نبودیم و نمیتوانیم با آن مقابله کنیم تفکر اشتباهی است.

1- دوستان‌ باهوش و خلّاق

خصوصیات افراد باهوش

یکی از ویژگی های افراد باهوش اینست که دوستان خلاق و باهوشی دارند. به عبارتی افرادی که هوش استثنایی دارند، دایره‌ی دوستان‌شان را هم از بین افراد باهوش، فرهیخته و خلّاق انتخاب می‌کنند. سعی کنید ۸۰٪ از آدم‌های زندگی‌تان را آدم های باهوش انتخاب کنید تا شما هم کم کم شبیه آنها شوید.

2- خرج نکردن بیشتر از درآمدشان

ویژگیهای افراد باهوش

افراد باهوش بیشتر از درآمدشان حرج نمی کنند و مدیریت مالی خوبی دارند. به این نکته توجه کنید که اصلاً نباید چیز هایی را که با زحمت بدست آورده اید، با ولخرجی کردن تباه کنید.  ما نمی گوییم خسیس باشید، ولی سعی کنید درست خرج کنید. افراد باهوش پول خرج کردن را خیلی خوب بلدند.

3- پرسیدن سؤال‌های بجا

ویژگیهای افراد باهوش

یکی دیگر از ویژگی های افراد باهوش پرسیدن سوال های به جا است. وقتی با فرد باهوشی صحبت می‌کنید او مدام وسط حرف شما نمی‌پرد و  مکالمه را به تنهایی به دست گیرد. افراد باهوش معمولاً به آرامی گوش می‌دهند و  حتی گاهی برای فکر کردن به آنچه شما می گوییدسکوت کنند. اگر هم سوالی داشته باشند در زمان و مکان درست آن را می پرسند. اگر شما هم صحبت و شنونده خوبی هستید احتمالا در زمره افراد باهوش قرار دارید.

4- انتقاد از خود

ویژگیهای افراد باهوش

افراد باهوش انتقادپذیر هستند و همچنین گاهی خودشان را نقد می‌کنند. این افراد مدام در همه مجالس از ویژگی های مثبت خود حرفی نمی زنند. یکی دیگر از خصوصیات افراد باهوش اینست که به دنبال فخر فروشی و تحت تأثیر قرار دادن دیگران نیستند و دوست دارند عیب‌های خود را اصلاح کنند.

5- افراد باهوش کاردان هستند

ویژگیهای افراد باهوش

کاردان بودن یکی دیگر از خصوصیات افراد باهوش است. به این دلیل که هوش انسان خاصیت تکاملی دارد ، افراد باهوش در استفاده مناسب از محیط اطرافشان برای رسیدن به هدف خود در زندگی، سازگارتر و خلاق ترند.

6- تلاش می‌کنند

ویژگی افراد باهوش

افراد باهوش همیشه به دنبال تکامل هستند و مدام در حال تغییرات و پیشرفت‌های کوچکی در خود می باشند. آنها همیشه سعی می‌کنند در بهترین حالت خود باشند و فنّ بیان خوبی داشته باشند. آنها دائم تلاش میکنند و کار امروز را به فردا نمی اندازند.

7- دوست دارند آگاه باشند

ویژگی افراد باهوش

افراد باهوش دوست دارند از تازه‌ترین خبرها در زمینه‌های مختلف آگاه‌ باشند و اطلاعات شان را مدام افزایش دهند. هدف همیشگی این افراد یادگیری چیزهای جدید، جمع کردن اطلاعات و افزایش مهارت‌ هایشان است. آن‌ها هیچوقت بیکار نمی‌نشینند و همیشه راهی برای مشغول بودن خود پیدا می‌کنند.

8- مشغول انجام کارهای مختلف

ویژگی افراد باهوش

یکی دیگر از ویژگی های افراد باهوش اینست که همیشه به‌طور همزمان مشغول انجام چند پروژه و فعالیت هستند. مثلا زبان خارجی شان را تقویت می‌کنند، دستورالعمل تعمیر شیرآب خانه را می‌خوانند، کلاس رقص می‌روند و مدام دوست دارند کلاس های جدید بروند و چیزهای جدید یاد بگیرند.

9- استدلال می کنند

ویژگی افراد باهوش

افراد باهوش اهل استدلال هستند. خیلی ها با اینکه میدانند طرز فکرشان در این زمینه اشتباه است، باز هم در مقابل آن مقاومت می کنند. بدون داشتن تفکر انتقادی، استدلال منطقی، دلیل و روش علمی، انسان ها در تاریکی به سر می برند و زندگی موفقی نخواهند داشت.

10- همیشه هم موفق نیستند

ویژگی افراد باهوش

این نکته را هم یادآوری کنیم که برای موفقیت در کسب و کار داشتن هوش یک شرط لازم است نه کافی. پس فکر نکنید هر کسی که فقط باهوش باشد میتواند در همه زمینه ها موفق شود.

11- تصمیمات هوشمندانه

ویژگی افراد باهوش

افراد باهوش تصمیمات درست و هوشمندانه میگیرند . همچنین همیشه فکر می کنند و عجله ای به دنبال سریع ترین راه حل نیستند. توانایی اتخاذ تصمیم های درست و هوشمندانه، به داشتن نظم و تمرکز دائمی نیاز دارد.

12- جغد شب‌اند

ویژگی افراد باهوش

افراد باهوش اکثرا از شبها استفاده می کنند. افرادی که شب را تا دیروقت بیدار می‌مانند و به کارهایشان می‌رسندیا به عبارتی شب‌ها بیشترین میزان کار مفید را دارند نسبت به افراد سحرخیز آی‌کیوی بالاتری دارند. البته بیدار ماندن تا نیمه‌های شب، شما را آدم باهوشی نمی‌کند. افراد باهوش برای‌شان راحت‌تر است که شب‌ها بیدار بمانند و به وبگردی، مطالعه و یادگیری مطالب جدید بپردازند.

13- ساکت‌اند

خصوصیات افراد باهوش

نمی‌توان گفت که همه‌ی آدم‌های ساکت باهوش‌اند، ولی افراد باهوش سعی می‌کنند اگر موقعیتش باشد گوشه‌ای ساکت بنشینند. این افراد به حرف‌هایی که زده شده گوش می‌دهند، فکر می‌کنند و خود را برای پاسخ آماده می‌کنند. آنها اهل پر حرفی نیستند و اگر حرف بزنند حرف های درستی می زنند.

14- جواب همه چیز را نمی دانند

خصوصیات افراد باهوش

افراد باهوش برای نشان دادن استعداد خود به دیگران وانمود نمی کنند که همه چیز را می دانند، و در عوض به اندازه کافی باهوش هستند که بدانند چه چیزهایی نمی دانند. آنها اگر چیزی را ندانند اعلام می کنند و به سراغ دانستن آن می روند. آنها هیچ ادعایی ندارند و معتقدند هیچ کس نیست که همه چیز را بداند.

15- از اشتباهات گذشته درس می گیرند

خصوصیات افراد باهوش

یکی دیگر از خصوصیات افراد باهوش اینست که از گذشته درس می گیرند. همه انسان ها در زندگی اشتباهاتی دارند که باید از آنها درس گرفته و تجربه کسب کنند. اگر شما نتوانید با واقعیت ها رو به رو شده و قضاوت منصفانه ای از خود داشته باشید، نمی توانید پیشرفت کنید. سعی کنید از شکست ها درس گرفته و مجددا بلند شوید. شکست ها درس بزرگی را به شما می دهند.

ویژگی افراد باهوش

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره ویژگی های افراد باهوش تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا