بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت ، مزایا و معایب آن - آسان طب

مزایا و معایب بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

خرگوش ها از شیرین ترین حیوانات خانگی می باشند ، به خصوص هنگامی که از انسان محبت و عشق می بینند واکنش مثبتی از خود نشان می دهند. در ادامه در مورد مزایا و معایب بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت صحبت خواهیم کرد.

بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت

محبت و بازی کردن با خرگوش 

خرگوش ها از شیرین ترین حیوانات خانگی می باشند و در صورتی که این شانس را به آن ها بدهید که با آن ها بازی کنید همبازی فوق العاده ای برات شما خواهند بود . همه ی شما حتما این قانون معروف هر عملی را عکس العملی است ، مساوی و خلاف جهت شنیده اید. این مسئله در مورد حیوانات بخصوص خرگوش ها  بسیار صادق است.

بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت

مزایا و معایب بازی کردن با خرگوش

خرگوشتان خود را درک کنید، بفهمید او به چه چیزی علاقه مند است. این کار را با قرار دادن اشیاء تصادفی در دسترس او متوجه می شوید ( مثل روزنامه، قوطی ، توپ و غیره ). شیء مورد علاقه اش را برای بازی به او نزدیک کنید ،آرام به نوک بینی اش بزنید و بکشید. بدین ترتیب او تلاش می کند آن را از شما بگیرد و خود را به شما میزند و ... . شانس گرفتن اسباب بازی را به او بدهید و دوباره بازی را آغاز کنید.

می توانید با او " بازی خرگوش کجاست ؟ " را انجام دهید . بدین شکل که یک حوله کوچک و سبک بردارید و روی او بیاندازید و سپس اسمش را صدا بزنید. مثلا بگویید بانی کجاست ؟ و حوله را بردارید و او را ببوسید. اینکار را تکرار کنید ، بدین ترتیب او با اشتیاق بالا و پایین می پرد و ممکن است دست های  را گاز های کوچک بگیرد که یعنی به بازی ادامه دهید ( نگران نباشید ، این کار او به معنای علاقه به شما و آن بازی است و نه از روی بدجنسی و وحشی بودن) .حوله را بالای سرش تکان دهید ، او بلند شده و با آن بازی می کند .

بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت

خرگوش خود را به پیاده روی ببرید، اگر او بسیار از مهار شدن و قلاده ناراحت می گردد او را به پارکی ببرید که باقچه های کوچک محصور داشته باشد که خرگوش بتواند بدون قلاده و به دور از خطر جست و خیز و بازی کند .

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب توجه داشته باشید که ممکن است خرگوشتان بعضی روزها بدخلق باشد و حوصله بازی نداشته باشد، لذا هرگز او را مجبور به این کار نکنید .

بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت

به هیچ عنوان برای بازی به طرف خرگوش چیزی پرت نکنید و یا خرگوش را به هوا نیاندازید. آن ها خیلی زود دچار ترس می شوند و فقط کمی ترسیدن و یک پرش محکم برای شکسته شدن پشت این حیوانات کوچولو کافی خواهد بود .

مطمئن شوید در منطقه ای او را به گردش می برید که علف سمی نداشته باشد . هرگز گوش های خرگوش را نکشید و هنگامی که خشمگین است ، به هیچ عنوان به زیر چانه و زیر شکمش دست نزنید. این نکته را هم فراموش نکنید که پس از بازی به خرگوش خود آب بدهید.

از معایب بازی کردن با خرگوش ها در پارک می توان به خطرات ناشی از سایر حیوانات ، گیاهان سمی و جانوران خاکی اشاره کرد. از این گذشته صدا های ناهنجار و بلند ممکن است موجب استرس و ترس در خرگوش ها گردند یا موجب سکته کردن حیوان شوند.

بازی کردن با خرگوش های خانگی با محبت

از مزایای بازی کردن با خرگوش ها می توان به جلوگیری از افسردگی این حیوانات اشاره کرد. البته اگر در جایی با آن ها بازی می کنید که هوای آزاد دارد و نور افتاب و سایه در آن وجود داشته باشد ، بسیار برای خرگوش و سلامتی اش مفید خواهد بود. حتی با بازی کردن با خرگوش خانگی خود ، اعتماد او را نسبت به خود افزایش می دهید و همین طور محبت و عشق خرگوش را به خود بیشتر می کنید. علاوه بر این ، بازی کردن به خرگوش به صاحبش آرامش به ارمغان می آورد و از افسردگی نیز جلوگیری می کند. این کار در روحیه شما نیز تاثیر گذار خواهد بود و بدون هزینه های اضافی، بسیاری از مشکلات روحی و جسمی با این کار حل خواهند شد.

 

منبع : https://asanteb.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...