خام گیاه خواری و تمامی نکات مربوط به آن

خام گیاه خواری چیست؟ معمولا تصور همه از خام خوردن چیزی بر می‌گردد به سرزمین‌هایی که مردمانش بدون لباس و با نقش نگارهای عجیب با دست مشغول خوردن شکاری هستند! بعد از این که شما مدتی خام گیاه خواری کنید کافی است در جمعی بگویید من خام گیاه خوارم، در این صورت چند ثانیه سکوت می‌شود بعد از این سکوت همه می‌خندند و یعد یکی سیبی و دیگری بادمجانی و… را گاز می زند و می گوید یعنی اینجوری! علف خوار شدی! و ادامه ماجرا، البته شما هم می‌خندید و پی می‌برید که چه دوستان خلاقی دارید اما در حقیقت خام گیاه خواری چیست؟ چرا عده‌ای به قول آن دوستان علف خوار شده‌اند؟ چرا عده‌ای تصمیم می‌گیرند کباب لقمه، چنجه و … را رها کنند و گیاه، آن‌ هم خام مصرف کنند؟ با هم به سراغ جواب این پرسش برویم.

خام گیاه خواری

خام گیاه خواری چیست؟

یگانگی تغذیه تنی با طبیعت گیاهی شکلی از تغذیه را به وجود می آورد که به آن خام گیاه خواری می گویند. خام گیاه خواری در کل به معنای مصرف کلیه محصولات رستنی گیاهی بدون تغییر دادن آن‌ها بواسطه حرارت می‌باشد. حرارات در هر میزان دمایی (به جز دمای خورشید در گیاه زنده که چیده نشده یا برداشت نشده است) تغییرهای بنیادینی در شمایل و محتوای هر ماده غذایی می‌دهد.

در زنجیره غذایی دقت کنید گیاهان، گروه تغذیه نوع اول هستند، یعنی اولین دسته ای از مواد غذایی کلان که در طبیعت مصرف می شوند.

زنجیره دوم غذایی، گیاهخوارانی مانند گوزن، گاو و … که از این محصولات مصرف می کنند.

دسته سوم گوشت خواران هستند که از بدن و جسد گیاهخواران استفاده می کنند.

حال انسان های خام گیاهخوار و گیاهخواران در زندگی خود تصمیم گرفته اند که از منبع نوع اول به عنوان منبع غذایی خود استفاده کنند. خام گیاه خواران بر این اعتقاد هست که یک دانه، میوه، برگ و ساقه و هر آنچه به تکامل رشد خود در طبیعت رسیده است و به عنوان محصول آماده مصرف ارائه می شود نیازی به تغییر دیگری ندارد و آنقدر کامل هست که بتواند پاسخگوی نیازهای طبیعی بدن باشد. این دیدگاه وقتی کامل تر می شود که شما می بینید اکثر حیوانات و جانداران بزرگ طبیعت مانند فیل، کرگدن و… نیز گیاه خوار هستند و تمامی آن‌ها با این ابهت، عظمت و توان و سلامت از منبع نوع اول و همان گیاه به شکل خام استفاده می نمایند.

شیوه تغذیه در خام گیاه خواری

خام گیاه خواری

بر عکس آنچه به نظر می آید شیوه تغذیه در خام گیاه خواری بسیار ساده است. شیوه تغذیه در گیاه خواران در کل از بعد روان تنی شروع می شود به این شکل که در ابتدا افراد با مطالعه و تفکر، شهود و هر چیزی که می شود در آن به این واسطه آگاهی کسب کرده و شروع به زدودن شرطی شدگی های مغزی خود می کنند. ورودی سالم روان تنی منتهی به تغذیه با آرامش تنی می شود، اما تغذیه خوراکی و نوشیدنی خام گیاه خواران شامل هر چیز رستنی گیاهی سالم و کاملی می شود که به تکامل رشد خود در طبیعت رسیده باشد. در این شیوه تغذیه شما با انواع دانه ها، میوه ها، برگ ها، ساقه ها، رستنی های زیر زمینی و رو زمینی گیاهی روبرو هستید که قابلیت گنجاندن در برنامه غذایی شما را دارند اما شما بر حسب سلیقه یا تنوع فصلی از آنها انتخاب نموده یا همه شان را مصرف می کنید. برای خام گیاه خواران هر رستنی گیاه قابل مصرف حکم محصول غذایی را دارد به عنوان مثال دانه خرفه مواد غذایی است برگ کاهو هم مواد غذایی است. این تنوع و آزادی رفتاری در مواد غذایی دست شما را باز می گذارد تا هر جا و هر زمانی با هر نوع گیاهی که تمایل داشتید خوراک خود را میل نمایید و این آزادی رفتاری در تغذیه بار بزرگی از روی دوش محرک های روانی شما بر خواهد داشت. محرک هایی که در سیستم پخته مداوم تلنگر می زنند که مثلا نهار چی بخوریم! شام چه سفارش بدهیم و …

تامین مواد اولیه بدن در خام گیاه خواری

پس از فهمیدن اینکه خام گیاه خواری چیست باید بدانیم که فلسفه خام گیاهخواران در رابطه با تامین مواد اولیه بدنشان شامل چه مواردی می‌باشد! مثلا پروتئین و یا چربی ها و … از کجا بدست می آیند؟ اشتباه عجیبی در روند تغذیه ما وجود دارد و آن این است که فکر می کنیم مثلا کلسیم بخوریم تا کلسیم‌مان بالا برود… یا اگر ما پروتیئن بخوریم حتما پروتیئن بدنمان تامین می شود، در ثانی ما هیچ برآوردی از برآیند نیازهای بدنی مان نداریم.

بر همین اصل در خام گیاه خواری با اعتماد به شعورمندی بدنی، دیدگاهی وجود دارد که شما با دادن مواد اولیه کامل و سالم دست اول و بدون تغییر، به بدن خود اجازه بدهید خودش نیازمندی هایش را بر اساس میزان فعالیت و نیاز بدنی بسازد. البته حتما این چند کلمه برای بسیاری عجیب خواهد بود اما بگذارید مثالی بزنیم. وقتی دست شما با چاقو می برد کمی خونریزی می کند اما بعد از چند لحظه با ایجاد لخته خونی زخم از خونریزی می افتد و مراحل ترمیمی زخم به شکل هوشمندی شروع می شود. یک هفته می گذرد و شما می بینید که زخم دستتان کاملا خوب شده و تنها ردی کوچک از آن باقی مانده است. همین شعورمندی را برای کل سیستم بدنی لحاظ نماییم، بدن بسیار آگاه و کامل عمل می کند، بسیاری از مردم بیش از چند بار تا آخر عمر یادشان می رود عضوی به اسم طحال دارند، سیستم اعجاب بر انگیز کلیه ها، سیستم شگفت انگیز تنفسی و همه و همه بدون هیچ دخالتی از سمت ما و بر اساس نظم خودشان مشغول فعالیت هستند. اما این ما هستیم که به واسطه نا آگاهی های رفتاری و تغذیه همیشه آنها را دچار مشکل می کنیم، روده بزرگ با شکلی شگفت انگیز پروسه انتقال مواد تا نقطه دفع را انجام می دهد اما این ما هستیم که این سیستم هوشیار را با سوء مصرف وارد ورطه کشنده یبوست و تنبلی روده ای می کنیم.

خام گیاه خواری

در فرایند خام گیاه خواری ما به این نتیجه خواهیم رسید که در این گردونه، خام گیاه خواران با اعتماد به مواد اولیه طبیعی دست اول که با آب و هوا و نور آفتاب و املاح خاک به شکل محصولی گیاهی روییده اند به عنوان غذای پاک برخورد نموده و آن را مصرف کرده و بر اساس ایمان و اعتمادی که به بدن دارند می گذارند بدن به تبادلات و تحولات حیات بخشش ادامه دهد. خام گیاه خواری یک گونه زیبا از هماهنگی بین تن و طبیعت است که متاسفانه صاحب تن، سال ها با رفتار و تربیت غیر طبیعی و استفاده از مواد غیر طبیعی، آن را به شکلی مصنوعی تربیت کرده است و در تغییر شیوه به خام گیاه خواری اجازه ورود مواد غذایی نوع یک به بدن را می دهد و بدون تمرکز آنچنانی بر روی آنچه در علم به آن حساس هستند این اجازه را به بدن هوشیار خود می دهد که آنچه لازم است را خود بسازد و گویا بدن هم مانند یک گلدان احتیاج به آب سالم، نور کافی، هوای سالم و خاک مناسب دارد تا رشد نماید و حیات بخش باشد.

آسان طب با تلاش تحقیقاتی خود درصدد خواهد بود با واکاوی عناصر غذایی که هر روزه عنوانی را از آن می شنویم تلاش نماید که ما در حداقل اختیارمان که همان تغذیه است ورودی آگاهانه کنیم و این شاید تنها راه نجات زمین سبز، آسمان آبی و حفظ زیست محیط زمین مان باشد.

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا