دستور آمدن اضطراری برای سگ و تفاوت آن با دستور آمدن

هر چند شیوه‌ های متعددی برای آموزش سگ ها وجود دارد که بر اساس نژاد، سن و حتی اهداف ما تغییر می‌ کند، اما دستوراتی در تربیت سگ وجود دارند که اساسی ترین دستورات آموزشی، در تربیت سگ محسوب می گردند و هر سگی با هر جثه و نژاد باید آن ها را فرا گیرد، زیرا این دستورات می‌ توانند به صاحبان حیوانات این امکان را بدهند تا انواع مشکلات رایج رفتاری سگ خود را مدیریت کرده و در برخی موارد حتی می‌ توانند زندگی سگ را در مقابل حوادث احتمالی حفظ کنند. یکی از این دستورات، دستور آمدن اضطراری برای سگ می باشد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

دستور آمدن اضطراری برای سگ

بکار بردن دستور آمدن اضطراری برای سگ ها 

آمدن اضطراری (Emergency Recall) دستوری است که تضمین می‌ کند با بیان آن سگ در هر شرایطی که باشد به طرف صاحب خود بر می‌ گردد. همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به‌ خاطر داشته باشید که این دستور فقط و فقط در مواقع اضطراری استفاده می گردد، همانند هنگامی که سگ وارد خیابان شده و احتمال برخورد وسایل نقلیه درحال حرکت با او بسیار زیاد می شود و موارد دیگر، این آموزش موجب نجات جان سگ در شرایط خطرناک می‌ گردد.

تفاوت دستور آمدن با آمدن اضطراری در سگ ها

سگی که دستور آمدن را فرا گرفته باشد می داند که با شنیدن دستور (بیا) باید به سمت صاحب خود حرکت کند و اغلب به درستی نسبت به این فرمان پاسخ می‌ دهد. اما ممکن است در برخی از مواقع به قدری سرگرم بازی باشد و یا سوژه ای جالب نظرش را جلب کرده باشد که سبب گردد از انجام فرمان امتناع کند که بی‌ شک برای صاحب آزار دهنده است زمانی که سگش در حال بازی با سایر سگ ها باشد و صدایش بزند و او بدون توجه به فرمان همچنان به بازی خود ادامه دهد.

اما این بی توجهی به دستور برای سگ خطری به همراه ندارد و پس از چند بار صدا زدن سگ متوجه حضور صاحب خود می شود و به سمتش حرکت خواهد کرد. اما زمان‌ هایی وجود دارد که بی‌ توجهی و امتناع در انجام یک دستور می‌ تواند برای سگ خطر ساز باشد، مانند زمانی‌ که سگ درحال دویدن در پی دوچرخه ای وارد خیابان می‌ گردد و یا به دنبال گربه وارد ساختمان درحال تخریب شده باشد که این بی‌توجهی به فرمان آمدن می‌ تواند سبب مرگ سگ شود. در این زمان است که دستور آمدن اضطراری برای سگ ها کاربرد پیدا می کند.

دستور آمدن اضطراری برای سگ

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : آموزش دستور آمدن اضطراری سگ در 3 مرحله

وسایل آموزش دستور آمدن اضطراری برای سگ

انتخاب دستور منحصر به فرد : در ابتدا برای این دستور باید کلمه‌ ای مناسب و منحصر به فرد انتخاب گردد که در هیچ شرایط دیگری از آن استفاده نمی شود و در موقعیت‌ های اضطراری بتوانید آن را به خاطر آورده و بتوانید از آن استفاده کنید. دستور انتخابی باید کوتاه و قابل تحکم باشد.

کلمات پیشنهادی آسان طب :

  • زوود بیا
  • بدوو بیا

خوراکی تشویقی بسیار ویژه : به خاطر داشته باشید انتخاب خوراکی تشویقی جدید و مورد علاقۀ سگ در این آموزش نقش بسیار مهمی دارد. شما باید از خوراکی تشویقی استفاده کنید که در  هیچ یک از دستور های آموزشی دیگر استفاده نشده باشد و آن را تنها مخصوص این آموزش نگهدارید. این خوراکی باید چیزی باشد که سگ آن‌ را واقعا دوست داشته باشد و برای به دست آوردن آن حاضر به انجام هر کاری گردد و شما مطمئن باشید که در هر شرایطی برای دریافت آن به سمت شما می آید.

تشویقی‌ های پیشنهادی مجله ی پزشکی آسان طب برای این کار عبارتند از :

  • سوسیس
  • شکلات های مخصوص سگ
  • کالباس 
  • گوشت های خشک مخصوص سگ
  • تشویقی های دکتر کلودرز (dr.clauder’s)
  • تشویقی های جرکی تندرز (jerky tenders )
  • تشویقی اسلیکی (sleeky) معروف به هویجی

تشویقی های مذکور ، همه نتیجه ی خوبی برای آموزش این دستور داشته اند. هر زمان که از منزل با سگ خارج می‌ گردید این تشویقی را با خود به همراه داشته باشید و در منزل نیز جایی مشخص برای آن انتخاب کنید که فوراا بتوانید در زمان مورد نیاز از آن استفاده کنید.

 

 

منبع : https://asanteb.com

 

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا