کیزهاند سگ مردمی،از دسته سگهای غیر ورزشی و سگهای قطبی

کیزهاند ( Keeshond ) سگی کوچک و قدرتمند به همراه پوشش بلند و مضاعف است که خصوصیات رفتاری آن شبیه به ساموید ها می باشد. گرچه می توانید آن ها را در آپارتمان نگهداری کنید، اما یک حیاط متوسط برای نگهداری آن ها بهتر می باشد. در ادامه بیشتر با این نژاد سگ های قطبی آشنا خواهید شد.

کیزهاند

نژاد سگ کیزهاند 

موطن او سرزمین های قطبی می باشد. در قرن 18 میلادی به کیزهاند لقب “سگ مردمی” داده اند. در رگ های او خون ساموید ، چوچو ، الکوهاند و پامرانیان وجود دارد. کِیزهاند برای اولین بار توسط خانمی بنام Wing Field به انگلستان وارد شد ، در آن زمان چندان مورد توجه و علاقه مردن قرار نگرفت تا اینکه در سال 1920 به کشور آمریکا وارد شد. از کِیزهاند بیشتر برای نگهبانی قایق ها استفاده می شد. و به مرور زمان این نژاد در آمریکا و سایر کشور ها به شهرت رسید.

کیزهاند ( Keeshond ) سگی کوچک و قدرتمند به همراه پوشش بلند و مضاعف است که خصوصیات رفتاری آن شبیه به ساموید ها می باشد. چشم های نژاد سگ کِیزهاند به رنگ بلوطی و گوش های آن ها مثلثی شکل برافراشته است. دم سگ های این نژاد پر پشت و فر خورده می باشد. آن ها به رنگ های طوسی و کرم و مخلوط چند رنگ یافت می گردند. مو های آن ها همیشه تمیز و برس کشیده شده نشان می دهد. آن ها از دسته ی سگ های غیر ورزشی و سگ های قطبی به حساب می آیند.

کیزهاند
خلق و خو نژاد سگ کیزهاند 

سگ کیزهاند ممکن است در وزن های 25 الی 30 کیلو گرمی و یا در وزن های 15 الی 20 کیلو گرمی مشاهده گردد. ارتفاع سگ های نر نژاد کِیزهاند 44 الی 48 سانتی متر است و ارتفاع سگ های ماده  10% کمتر از سگ های نر می باشد. طول عمر آن ها نیز 12 الی 15 سال است.همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ این نژاد دوست و همراه خوبی برای کودکان می باشد و بسیار سر زنده ، با هوش و بسیار هوشیار است. کیزهاند آموزش ها را به سرعت فرا می گیرد اما باید توجه داشت تا آموزش ها با آرامش و دقت انجام گردند. آن ها همه را دوست دارد و ترجیح می دهند تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد.

اصولاً این نژاد با سایر حیوانات خانگی به خوبی کنار می آید. علاقه زیادی به پارس کردن دارد و دیدبان خوبی می باشد. تقریباً می توان کِیزهاند را برای انجام هر کاری تربیت نمود. این نژاد برای سال های متوالی در کشتی های یونانی (Dutch) برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است.
کیزهاند

مشکلات سلامتی سگ کیزهاند 

در سگ های این نژاد ، مشکلات کپل و بیماری های پوستی و قلبی قابل ذکر می باشند.

کیزهاند

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : معرفی نژاد بریتانی از سگهای ورزشی و همراه خانواده ها

شرایط نگهداری سگ کیزهاند 

گرچه می توانید آن ها را در آپارتمان نگهداری کنید، اما یک حیاط متوسط برای نگهداری آن ها بهتر می باشد. به علت داشتن پوشش مضاعف و ضخیم توانایی تحمل گرما را ندارد.

کیزهاند
فعالیت بدنی سگ کیزهاند 

سگ کیزهاند به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد. او روزانه به حداقل یک ساعت دویدن و بازی کردن و یا نیم مایل پیاده روی احتیاج دارد. این نژاد در داخل خانه بسیار فعال می باشد.

سگ کِیزهاند شانه زدن و برس کشیدن روزانه نیاز دارد، اما استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می گردد. این نژاد ریزش موی فصلی زیادی در فصول پاییز و بهار دارد .

 

منبع : https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا