آرایشگر سگ و اقدامات آرایشگری حرفه ای توسط صاحبان - آسان طب

آرایشگر سگ و اقدامات آرایشگری حرفه ای توسط صاحبان

اگرچه معمولا سگ هایی که موی بلند و پرپشت و براق دارند بسیار زیبا به نظر می آیند اما باید بدانید که این سگ ها زیبایی خود را مدیون صاحبانشان می باشند به دلیل این که هر روز حداقل نیم ساعت برس کشیده می شوند ، از قرص های ضد ریزش مو بهره می برند و تغذیه مناسبی دارند. اگر شما هم دوست دارید صاحب چنین سگی باشید باید حداقل برخی از فنون یک آرایشگر سگ را بدانید ، بنابر این خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

آرایشگر سگ

برس کشیدن توسط آرایشگر سگ

برای راحت برس کشیدن مو های سگ، او را طاق باز و به پهلو خوابانده و با یک دست، مو ها را تقسیم کنید و در حالی که قسمتی از مو در دست شما می باشد، قسمت زیر آن را برس بکشید. زمانی که قسمت زیری مو صاف و مرتب شد، قسمت دیگری از مو که در دستتان می باشد را رها کرده و مجددا مانند قبل عمل نمایید.

البته شما می توانید پیش از برس زدن هر لایه از مو آن لایه را توسط اسپری های مخصوص آراستن موی سگ ، نرم و مرطوب نمایید تا از شکستن موی آن جلوگیری گردد (اقدامی که آرایشگران حرفه ای سگ در مسابقات انجام می دهند).  به این ترتیب مو های ناحیه دست و پا، سینه، گردن، کمر، شکم و دم به راحتی شانه می گردد اما هنگام برس زدن ناحیه شکم بسیار آرام عمل کنید و برس را خیلی نرم روی پوست سگ بکشید ، به علت اینکه این ناحیه بسیار حساس می باشد و در صورتیکه محکم برس بکشید موجب درد کشیدن حیوان خواهید شد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
مراحل آموزش دستشویی رفتن به خرگوش

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ توجه داشته باشید که جهت مرتب کردن پاهایی که لیز و پرمو می باشند و پنجه های سگ به خوبی مشاهده نمی شود نیز باید از قیچی مخصوص که نوک تیز نیست و یا از ناخن گیر یا ماشین مو بر استفاده نمود، اما توجه داشته باشید که ماشین مو بر را روی پایین ترین درجه قرار ندهید. به دلیل این که  ممکن است پوست بین انگشتان را نیز ببرید.

آرایشگر سگ

آرایشگر سگ و ناخن های حیوان

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ در ضمن فراموش نکنید که ناخن های سگ های آپارتمانی را هر ماه باید بگیرید و پیشنهاد می شود که این کار حتما توسط دامپزشک انجام گیرد. در عین حال، کندن مو های داخل گوش نیز در سگ ها الزامی می باشد که معمولا باید هر دو تا سه ماه یکبار انجام گردد.

 

تمیز کردن چشم ها و ریش توسط آرایشگر سگ

در مرحله پایانی شما باید صورت را را شانه بزنید (گوشه چشم ها و ریش) و برای این کار می توانید از مسواک یا شانه مخصوص کک استفاده نمایید. این شانه هم چنین جهت پاک کردن آشغال های دور چشم هم مناسب می باشد. زمانی که موها کاملاً برس کشیده شدند یک شانه متوسط دندانه بزرگ برداشته و همه مو ها را هم‌زمان شانه کنید تا مطمئن گردید تمامی مو های گره خورده از یکدیگر باز شده اند. در صورتی که مو های سگ شما فر می باشد حتما باید برای شانه زدن آن از شانه دنده پهن پودل استفاده نمایید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
روش اصولی نگهداری از سگ کرین جیندو داگ

آرایشگر سگ

بیشتر بدانید : دندان سگ ها ، روش مسواک زدن و ساخت خمیر دندان مخصوص

 

آرایشگر سگ و تزئینات پایان کار برای حیوان

جهت تکمیل کار نیز می توانید یکی از عطرهای مخصوص سگ را روی مو های سگ اسپری نمایید و در صورتی که مو های جلوی چشم سگتان بلند است می توانید از کش یا گل سر یا کلیپس برای بستن موی سگ استفاده نمایید. اما فراموش نکنید که مو های حیوان را محکم نبندید. در ضمن اگر م وها به مدت زیادی بسته بماند شکسته می گردند. اکنون می توانید از داشتن یک سگ زیبا و سالم با مو هایی شگفت انگیز لذت ببرید.

 

منبع : https://asanteb.com

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *