خام‌گیاه خواری بهترین وموثرترین راه حل چاقی و کاهش وزن - آسان طب

راه حل چاقی و کاهش وزن با خام‌گیاه خواری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

رفع چاقی در خام‌گیاه خواری و در نهایت یک سوال همیشگی: مگر می‌شود؟ و جواب این است شهامتش را داری؟ به همین سادگی. اکثرا گونی‌های 20 کیلویی برنج را دیده‌ایم، فرض کنیم وزن طبیعی شما باید 60 کیلو باشد، اما مجبورتان می‌کنند که هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید 2 گونی بیست کیلویی برنج را به پشتتان ببندید و هر جایی می‌روید و هر کاری می‌کنید این گونی‌ها را به همراه خود ببرید. حال فرض کنید به کوه می‌روید، به دنبال نامه‌تان در راهروهای اداره‌ها بالا و پایین می‌روید، قرار است به مدرسه فرزندتان بروید، کارتان لوله کشی ساختمان است و مداوم باید کلی ابزار را با خود بالا و پایین ببرید و ... خیلی زود خسته می‌شوید و فریاد می‌زنید که چرا باید این گونی‌های سنگین را با خود حمل کنید!؟؟ واقعا چرا؟ آیا یک فرد چاق همین گونی‌ها را به خود نبسته است؟ آنجا مجبور بودید اما در چاقی به انتخاب و اختیار خودتان، به خود گونی بسته‌اید، نمی‌خواهید این گونی‌ها را زمین بگذارید؟ بیایید با هم فکری برای گونی‌های سنگین بدنمان داشته باشیم.

خام‌گیاه خواری

چاقی و خام‌گیاه خواری

قبل از ورود به مباحث چاقی این نکته را مشخص کنیم که در این مقاله از مجله پزشکی آسان طب، موضوع چاقی فقط مربوط به بدخوری است این بدخوری می تواند شامل پرخوری یا شامل اشتباه خواری باشد و به دلایل دیگر چاقی در این مطلب کاری نداریم. بدون شک و بدون استثناء افراد چاق بدخور هستند، سر آشپزی که می داند چه غذایی درست کند هیچوقت چاق نمی شود. پس ما اگر چاقیم مسیر خوراکی بسیار اشتباهی را طی کرده ایم.

پروسه چاقی را بگذارید از زاویه بدن ببینیم: شما دائم در حال خوردن قند، شیرینی، نان، برنج، نوشابه، سرخ کردنی، مرغ، گوشت، پیتزا و ... هستید دائم و به شکل مستمر دهان شما در حال بلعیدن است، در آنجا مغز که این پشتکار را می بیند به بدن اعلام می کند که احتمالا قرار است موقعیت قحطی پیش بیاید پس بهتر است هر آنچه می آید جذب کنیم. بدن با ورود اولین ذرات آرد سفید یا سیب زمین پخته (در هر شکلی) و ... شروع به ترشح انسولین می کند، وقتی انسولین ترشح شد هیچ آنزیم دیگری وارد فعالیت بدنی و جذب نمی شود تا بدن بتواند انبارهای خود را پر کند و این عدم ترشح آنزیمی 4 ساعت طول می کشد! یعنی بدن چهار ساعت فقط ذخیره می کند و بهتر می دانید که ذخیره بدن فقط به شکل چربی است تا بتواند در روز مبادا چربی را تجزیه کند و از انرژی آن مصرف کند. به همین سادگی بدن لایه به لایه بر روی خود چربی می آورد و ما هم وعده به وعده درون شکم غذاهای پر کالری و بدون فیبر می ریزیم و مغز مداوم دستور ذخیره می دهد و انقدر این پروسه تکرار می شود که دیگر هیج کدام از شلوارهایمان اندازه ما نیست! باید مانتوی تازه بدوزیم، روی صندلی تاکسی جایمان نمی شود و در گرمای تابستان کلافه ترین آدم شهریم... و این تمام آن‌چیزی است که ما مانند گونی های 20 کیلویی برنج بر روی دوش خودمان گذاشته ایم! باور کنید قرار نیست قحطی بیاید...

رفع چاقی در خام‌گیاه خواری

خام‌گیاه خواری

به هر انجمن خام گیاهخواری که بروید لیست افرادی سنگین وزن و بسیار سنگین وزنی را خواهید دید که با عکس های خود دیوارهای این محل ها را پوشانده اند. یادم می آید بانویی با 140 کیلو وزن تماس گرفت و آخرین فرد چاقی که تلفنی صحبت کردیم 180 کیلو وزن داشت!!! اما آیا می شود با تغذیه طبیعی و اتخاذ شیوه درست غذایی به وزن نرمال رسید؟ آیا چاقی و خام‌گیاه خواری می تواند در کنار هم قدم بردارند و مشکل گونی های برنجمان حل شود؟ ویتامین و مواد لازم کم نمی آوریم؟ جواب این همه سوال این است: بله می شود به سادگی اما فقط وقتی می شود که شما شهامت تغییر را در خود داشته باشید، وقتی می شود که شما از چاقی تان خسته شده باشید، وقتی می شود که بخواهید و واقعا بخواهید که سبک زندگی کنید. فردی با 170 سانتی متر قد چرا باید 110 کیلو وزن داشته باشد؟ وقتی می توانید که از این گونه بودنتان حالتان خوب نباشد و وقتی گونی ها به زمین می افتد که یک بار برای همیشه نسبت به خودتان مسئول باشید.

اولین قدم در چاقی و خام‌گیاه خواری

خام‌گیاه خواری

پس از جمع کردن تمام شهامت‌تان برای تغییر باید ابتدا به سراغ سیستم فاضلاب بدنتان یعنی روده بزرگ و پاکسازی سیستم گوارشی بروید. بهترین کار شروع کردن با یک تک میوه است و بهترین میوه ها سیب یا انگور می‌باشد. نگران چیزی نباشید شما انقدر ذخیره دارید که به هیچ وجه کم نمی آورید پس ابتدا با شروع دوره ای 2 تا 3 روزه فقط به فکر پاکسازی روده بزرگ و سیستم گوارشتان باشد. در طی سالها بدخوری و زیادخوری سیستم گوارشتان آنقدر خسته شده که باید بتواند کمی آرامش یابد، میوه ها به دلیل زود هضمی و دفع بالا در عین حال توان پاکسازی بالای روده ای به راحتی سیستم پرکار بدنی شما را به سمت یک آرامش می برند تا با شروع برنامه طولانی مدت خام‌گیاه خواری شما رسما پروسه درمان چاقی و خام‌گیاه خواری را آغاز نماید. ممکن است که سوال پیش بیاید فقط میوه؟ بله فقط میوه و آن هم تازه و در حجم بالا. مثلا اگر بتوانید روزی 10 عدد سیب بخورید فوق العاده است پس شروع کنیم.

آسان طب همرا سلامتی شماست به شرطی که بخواهیم سلامت زندگی کنیم. گاها می شنویم که عمه خانم به دلیل چاقی مفرط می خواهد بالن بزند یا خان دایی می خواهد ساکشن چربی کند! آیا خوردن چند کیلو میوه خیلی سخت تر از ساکشن کردن و بالن و بستن معده و روده است؟ به دنبال بهانه ها نباشیم، وزنی که با غذا زیاد شده با خوراک مناسب نیز کم می شود، با برنامه غذایی چاقی و خام‌گیاه خواری با ما همراه باشد.

منبع: https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...