امید به زندگی در گربه ها و عوامل مهم و حیاتی در تعیین آن - آسان طب

امید به زندگی در گربه ها و عوامل حیاتی در تعیین آن

عوامل بسیاری در تعیین این که گربه ی شما تا چه سنی عمر خواهد کرد دخیل می باشند. از جمله ی این عوامل می توان به پشتوانه ی ژنتیکی گربه اشاره نمود. در صورتی که پشتوانه ی ژنتیکی گربه قوی نباشد امید به این که او بیش از حد متوسط عمر کند بسیار اندک می شود ، حتی در صورتی که بهترین تغذیه و نگهداری از گربه انجام گردد . در این مطلب به مبحث امید به زندگی در گربه ها و عوامل حیاتی در تعیین آن خواهیم پرداخت تا دریابید که برای سلامت و افزایش عمر گربه ی خود چه کار هایی را باید و یا نباید انجام بدهید.

امید به زندگی در گربه ها

امید به زندگی در گربه

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ نژادهای اصیل گربه که هیچ گونه ناخالصی ندارند معمولا بسیار کمتر از گربه های ناخالص (معمولی) که گوناگونی ژنتیکی بیشتری دارند عمر می کنند.

امید به زندگی در گربه ها

عوامل حیاتی امید به زندگی در گربه

از دیگر عوامل موثر ، نحوه ی مراقبت و نگهداری از گربه ها ، نحوه ی تغذیه و دسترسی گربه به دامپزشک و معاینات دامپزشکی به صورت مرتب می باشد . معاینات دامپزشکی بسیار مهم می باشند و همین عامل است که موجب افزایش میانگین طول عمر گربه های خانگی در طی سال های اخیر گشته است.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
معرفی نژاد سگ پاگ و مراقبت های لازم جهت نگهداری

امید به زندگی در گربه ها

بیشتر بدانید : خرافات در مورد گربه ها و آگاهی از 3 مورد آن ها

تغذیه ی غلط عامل مهمی در کوتاه کردن عمر گربه می باشد. متاسفانه گربه ی چاق شما به احتمال بسیار زیادی قبل از رسیدن به ده سالگی می میرد، این امر به دلیل این است که در معرض بیماری های خطرناکی نظیر دیابت ، arthritis ، مشکلات قلبی و مشکلات تنفسی قرار دارد. با این تفاسیر کنترل وزن گربه بسیار حیاتی می باشد.

از دیگر عوامل بسیار مهم اخته شدن حیوان می باشد. امروزه این امر به صورت یک واقعیت غیرقابل انکار در آمده است که گربه های اخته شده به مراتب بیشتر عمر می کنند.

گربه ای که تمام ویژگی های بالا را دارا باشد و به علاوه در داخل منزل نگهداری گردد عموما تا 21 سالگی عمر می کند ، اگر چه عمر متوسط برای گربه ها 12 الی 15 سال می باشد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
ماهی پلی پتروس ، ماهی گوشتخوار و دو زیست

امید به زندگی در گربه ها

بیشتر بدانید : پریدن غذا در گلوی گربه و اقدامات لازم پس از آن

ارتباط امید به زندگی در گربه و خروج از منزل

گربه هایی که اجازه دارنداز منزل خارج گردند معمولا کمتر از میزان طبیعی عمر می کنند. متاسفانه عواملی نظیر تصادفات خیابانی ، دعوا با سایر گربه ها ، تشنجات فراوان موجود در محیط خارج از خانه ، مسمومیت غذایی ، امکان ابتلا به بیماری های خطرناک واگیردار از سایر گربه ها و کشته شدن توسط سگ های خیابانی همه موجب می گردند تا گربه هایی که از منزل خارج می شوند در معرض خطراتی جدی قرار داشته باشند.

امید به زندگی در گربه ها

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ ثابت شده است که گربه های خیابانی ( نه گربه های خانگی که اجازه دارند از خانه خارج گردند) عموما پنج الی شش سالی بیشتر عمر نمی کنند. دلیل مرگ اغلب گربه های خیابانی تغذیه ی بسیار نامناسب و ضعف تشخیص داده شده است.

 

 

 

منبع : https://asanteb.com

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *