مقابله با سرطان و پیشگیری از آن با روش خام گیاهخواری - آسان طب

مقابله با سرطان و پیشگیری از آن با خام گیاهخواری

سرطان به عنوان بیماری قرن و ترسناک‌ترین بیماری که این روزها مثل شتری دم در هر خانه خوابیده، شدنی است. می‌شود این شتر را دید و نترسید و کاری کرد که در خانه ما نخوابد. سرطان هم یک بیماری است که با توجه به تحقیقات انجام شده بین 90 تا 95 درصد اتفاق افتادن آن مربوط به محیط و فعالیت‌های فرد است، پس می‌شود برای مقابله با سرطان که از مهلک‌ترین بیماری عمومی بدن می‌باشد رفتاری پیشگیرانه در پیش گرفت. با ما برای درک بهتر مهمترین اقدامات پیشگیرانه و روش‌های مقابله با سرطان همراه باشید.

مقابله با سرطان

مقابله با سرطان و تعریف سرطان

سرطان واقعا چیست؟ آیا این همه انواع سرطان روده، معده، خون و ... اقسام متفاوت یک نوع مشخص بیماری است؟ آنقدر با این بیماری درگیر شده ایم که می دانیم سرطان نتیجه رشد توده ای و تغییر کاربردی سلول های بدن خودمان است. یعنی برای بدن ما، بدن من، بدن تو، اتفاقاتی رخ می دهد که سلول هایی که تاکنون برای سلامتی ما فعالیت می کنند تغییر می کنند! رفتارشان عوض می شود، اسمشان دیگر سلول های سالم نیستند دیگر سلول های بافت روده نیستند که سلول های سرطانی نامیده می شوند و باید به جنگشان برویم و متاسفانه همیشه هم با بدترین اشکال به جنگشان رفته ایم.

نکته مهمی که در همین چند خط با آن روبرو هستیم را دقت کنید می گوییم سلول های سالمی که تغییر کرده اند، هویتشان عوض شده پس سرطان و مهمترین دلیل رشد آنی آن تغییر در رفتار سلولی و ساختار DNA سلولی است. همانجایی که شناسنامه سلول نوشته شده است، همانجایی که دستور عمل شفا بخش و حیات بخش سلول نوشته شده است. پس ما با خودمان کاری کردیم که هویت سلول هایمان و سه جلدش عوض شود. بگذارید مثالی بزنیم. دو بطری آب معدنی را در نظر بگیرم هر دو بطری آب هستند و مایه حیات... بیاییم به یکی از بطری ها اسید اضافه کنیم، اسیدی شفاف، بیرنگ و بی بو ... بعد از این که اسید را اضافه نمودیم. کسی متوجه تغییر ظاهری آن نمی شود اما در ماهیت آب بطری اسیدی ما تغییر بنیادینی داده ایم، این آب تغییر یافته را پای هر گلدانی بریزید خشک می شود، برای انسان کشنده است و هیچ جانور و جانداری با استنشاق بوی آن از آن نمی خورد.

مقابله با سرطان

آسان طب به زبان بسیار ساده می خواهد بگوید که دقیقا ما هم با بدنمان همین کار را انجام می دهیم. افزایش ورود مواد آلوده، غیر قابل هضم یا دیر هضم یا نامناسب برای بدن، افرایش ورود مواد شیمیایی به بدن، استنشاق آلاینده های محیطی، فشارهای بسیار بالای عصبی و روانی که مهمترین دلایل اسیدی شدن خون است، تحرک کم، بی انگیزگی ها، مصرف داروهای شیمیایی {به شکل بسیار غیر قابل باوری از کودکی}، پرخوری ها، بدخوری و ... همه و همه بدن ما را به بطری آبی تبدیل کرده که دیگر اسیدی شده و هیچ کدام از خواص آب حیات بخش اولیه را ندارد. با اضافه کردن اسید به آب بطری، بین اتم های آب و اسید پیوند اتفاق می افتد و ماده شیمیایی تازه ای ساخته می شود، ماده ای که بی گناه است اما کشنده است. سرطان تکثیر و پیش گرفتن رفتار تهاجمی و همچنین تکثیر بافت های سلولی است که با توان بالا این کنش را انجام می دهند در نتیجه این تغییر و تهاجم بافت های بدنی فعالیت های خود را انجام نداده و بدن دچار عوارضی شدید می شود که در کل به آن سرطان می گوییم. هر روزه در بدن سلول های سرطانی زیادی تولید می شود اما با توجه به این که بدن با سیستم های متفاوت ایمنی نسبت به این موارد برخورد می کند برای ما مشکلی پیش نمی آید البته این تا زمانی است که میزان آلودگی بدن بیشتر از توانش نباشد. اگر دایره مسمومیت و آلودگی بدنی بالا باشد و صاحب بدن برای خانه تکانی اش اقدامی نکند به مرور زور سلول های سرطانی بر توان دفاعی بدن خواهد چربید و بیماری مهلک آغاز می شود.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
معرفی و بررسی کامل بیماری آرتریت تاکایاسو

پیشگیری از سرطان با خام گیاهخواری

مقابله با سرطان

نگاه آسان طب در مباحث پیش رو و گفته شده در تغذیه قبل از نگاه درمانی، نگاهی پیشگیرانه بوده و هست. اگر ما بتوانیم به نحوی زندگی گنیم که دچار بحران هایی خود ساخته نشویم پیشگرانه زیست کرده ایم و با توجه به آنچه می دانیم بیماری ها (جز اندکی که تاثیرات ژنتیکی است) محصول زیست ناسالام ما می باشد، زیست ناسالام به دو بخش کلان باز می گردد:

بخش اول: بخش بیرونی بدن ماست که فرایندی است اجتماعی و شامل آلاینده هایی بوده که در رفتار اجتماعی ما بروز می کند. آلودگی هوا، امواج رادیویی، سر و صدا و ... بخش بیرونی و البته بسیار تاثیر گذار زیست اجتماعی و فردی ماست.

بخش دوم: بخش درونی ما شامل تن و روان فرد است. در مقاله های متعدد در رابطه روان تنی صحبت شد و دیگر همه می دانیم که حداقل می توانیم پیشگیری را از این بخش آغاز نماییم. اگر بتوانیم درست و سالم بخوریم و بنوشیم، تا جایی که می شود متمرکز بر روی فعالیت های روانی و عصبی مان باشیم، بدن انقدر هوشمند هست که خودش از پس سلامت خودش بر بیاید. پس قدم اول در رابطه با سلامت و پیشگیری و مقابله با سرطان ، رفتن به سمت سلامت روان تنی است.

دانستیم که سرطان معلول آلودگی مداوم بدن و بافت های بدنی و در نهایت تغییر ساختار کارکردی سلولی است، از سویی در مقاله های خام گیاهخواری دانستیم که با انتخاب تغذیه مناسب طبیعی، جویدن و ایجاد آرامش درونی می توان بهترین مواد الزامی رشد و نمو بدن را به سادگی به بدن رسانید، دانستن این امر قدم بزرگی در پیشگیری از آلودگی بدن و مقابله با سرطان است. در مباحث مربوط به ویتامین ها آب حلال بخصوص ویتامین های خانواده B دانستیم که ویتامین های این خانواده نقش مهمی در بازخوانی DNA، اکسیداسیون درست درون سلولی، کمک به چرخه حیات بخش سلولی و ... دارند. باز هم دانستیم که خانواده این ویتامین به مانند زنجیره در کنار هم عمل می کنند به این شکل که در صورت بودن B1 بدن می تواند از B2 استفاده نماید. ویتامین های این دست به راحتی در اکثر میوه ها و سبزی ها یافت می شوند و به راحتی می توان آن را مصرف نمود اما مشکل اینجا بود که به دلیل حساسیت بالای این ویتامین ها به گرما باعث می شود که با کمترین اختلاف دمایی معمولا بالای 60 درجه این ویتامین ها از بین می رود. از سویی دیگر با افزایش تولید مواد غذایی با مواد نگهدارنده شیمیایی، استریل شده ها و ... به کل غذایی آماده کنسروی گیاهی یا حتی جانوری نیز عاری از این دسته مهم ویتامین بخصوص B6 است. B6 یکی از مهمترین ویتامین ها در ثبات فعالیت DNA است و یکی از مبارزان سر سخت تشکیل بافت و توده های سرطانی بوده و فرد به راحتی با تنظیم مواد خوراکی گیاهی خام و تازه می تواند این ویتامین را تامین نماید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
بهترین منابع غنی ویتامین E کدامند؟

آنتی اکسیدان‌ها و مقابله با سرطان در خام گیاه خواری

مقابله با سرطان

یکی از مهمترین ترکیباتی که مانع فعالیت های رادیکال های آزاد که مهترین دلایل ایجاد سرطان می شوند آنتی اکسیدان ها هستند. بنا به تحقیقات انجام گرفته توسط آسان طب بیشترین میزان بکر و تازه آنتی اکسیدان ها در ترکیبات تازه گیاهی، میوه ها و سبزیحات است. کلیه موادی که به عنوان ویتامین ها، مواد آلی، مواد معدنی و مواد پروتئینه توسط گیاهان تازه به بدن می رسد به عنوان مواد آنتی اکسیدانی عمل نموده و مانع تغییر بازخوانی اشتباه DNA شده و در نتیجه مانع بروز کنش های سرطانی سلولی می شود. مصرف مواد گیاهی و تازه همانگونه که در مطلب های همین خانواده گفته شده است با سرعتی که در بخش جذب و دفع سریع دارند ضمن کمک نمودن به پاکسازی مداوم بدن، مواد اولیه، کامل و مفید مانند منیزم را به سلول ها رسانده (در مطلبی دیگر به تاثیرات موادی مانند منیزیم در روند سلولی پرداخته خواهد شد) و باعث سلامت محیط درون سلولی در نتیجه سلامت توده ای بافتی و در نهایت سلامت بدن می شوند.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته گیاهخواران بین 30 تا 70 درصد {در سرطان های مختلف} کمتر دچار بروز نشانه های بیماری عمومی می شوند. سرطان فقط یک بیماری نیست، بلکه بیماری یک بدن بیمار است، بیماری بدنی است که آنقدر ضعیف و مسموم شده که دیگر نمی تواند روند طبیعی اش را پی بگیرد. چاقی مفرط، بی تحرکی، مصرف گرایی فست فودی و در کل زندگی فست فودی و آلوده به انواع و اقسام مواد شیمیایی که متاسفانه تبدیل به یک فرهنگ هم شده بدن های بیمار خسته و مستعدی را فراهم نموده که بعدها در چمبره سرطان دچار نابودی می شود. سرطان نوعی بیماری است که بر یک اجتماع تحمیل می شود، هزینه های گزاف و کمر شکن درمان و درد و رنجی که به خود بیمار و خانواده اش تحمیل می کند آن را تبدیل به بیماری اول قرن نموده است... آسان طب در تلاش است که با باز نمودن ساده و خودمانی روند پیشگیری و درمان این بلای خود ساخته، قدمی برای سلامتی عمومی ما و مقابله با سرطان بردارد.

منبع: https://asanteb.com

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *