روش استفاده از کراتین سرد مو با مواد ویتامینه گیاهی

یکی از روش‌های احیاء و تقویت موها انجام کراتین سرد بوده که در مدت زمانی کوتاه می‌تواند آسیب‌های ناشی از انجام دکلره و رنگ موی مکرر را از بین برده و جانی تازه به موهای آسیب دیده ببخشد. این روش با روش‌های آسیب زای کراتینه مو تفاوت داشته و نسبت به روش‌های مشابه، نتایج موفقیت آمیزتری داشته است. درصد رضایت مندی متقاضیان این شیوه از تقویت موها نیز نسبت به شیوه‌های پیشین بیشتر می‌باشد. در این مقاله به چگونگی انجام کراتین سرد پرداخته و توضیحاتی کامل پیرامون این موضوع ارائه خواهیم نمود.

کراتین سرد

کراتین سرد چیست و چه زمانی انجام می‌شود؟

ماده کراتین یک ماده حیاتی برای مو، پوست و ناخن ها بوده که به طور طبیعی در ساختمان این نواحی موجود می باشد. تقریباً در صد در صد موارد، زمانی که ما موهایمان را به طور مکرر و یا بیش از حد دکلره، هایلایت و یا رنگ مو شیمیایی می کنیم، ساقه یا کوتیکول موها صدمه دیده و دچار آسیب دیدگی شدید خواهد شد. پس از مدتی شاهد خشکی و شکنندگی موها خواهیم بود و در این زمان است که رنگ پذیری موها نیز نسبت به سابق دچار کاهش چشمگیری خواهد شد. در چنین حالتی می توان از انواع ماسک مو ، ویتامینه مو و… استفاده نمود تا بتوان تا حدی ساقه موها را آبرسانی کرده و از حالت خشکی در بیاوریم. اما در بسیاری از موارد تاثیر چندانی در بهبود وضعیت دمیج شده و آسیب دیده موها به وجود نخواهد آمد. اما به تازگی یک روش موثر به نام کراتین سرد در میان آرایشگران رواج یافته که فاقد آسیب های کراتینه مو که با عنوان کراتین گرم شناخته می شود، خواهد بود. در روش های پیشین، انجام اتوی مو به شکلی عمیق و با حرارت بالا بر روی ساقه مو باعث صدماتی جبران ناپذیر به کوتیکول موها می شد اما در روش کراتین سرد نیازی به این شیوه های تهاجمی نبوده و تنها با استفاده از حرارت ملایم سشوار و مکث مواد کراتین سرد انجام می پذیرد. انواع مختلفی از مواد کراتین سرد موجود بوده که همگی فاقد ماده آسیب زای فرمالدئید بوده و اکثرا گیاهی می باشند. بدین ترتیب می توان از این روش ویتامینه مو حتی تا دو بار در هفته استفاده کرده و شاهد نتایج مثبت آن بر روی موهایمان باشیم.

روش انجام کراتین سرد

کراتینه سرد

روش انجام کراتین سرد به این ترتیب است که در سه مرحله ساده انجام شده و شامل شامپو قبل از کراتین، میلک تراپی و سرم تثبیت کننده می باشد. در ابتدا باید موها را دو مرتبه به وسیله شامپوی مخصوص قبل از کراتین سرد شستشو داده تا پولک های موجود در کوتیکول موها باز شده و آماده دریافت مواد تقویتی شوند. سپس آب موها را گرفته و در این زمان یعنی هنگامی که موها کمی نمناک هستند مواد کراتین سرد را بر روی موها می زنیم، از ساقه موها شروع کرده و به سمت ریشه ها پیش می رویم. سپس باید موها را ماساژ داده و مرتبا شانه کنیم تا مواد اضافی از روی موها برداشته شوند. سپس یک کاور یا کلاه پلاستیکی را بر روی سر قرار داده و به مدت 15 دقیقه شخص باید زیر سشوار کلاهی قرار گیرد. پس از مدت زمان مذکور، کاور را برداشته و موها را با باد خنک سشوار استراحت می دهیم تا کاملا خنک و سرد شود. سپس باید موها را بدون شامپو و تنها به وسیله آب سرد شستشو داده و بعد آب موها را بگیریم. در این زمان نوبت به استفاده از سرم تثبیت کننده کراتین سرد می رسد که وظیفه تثبیت مواد کراتین را بر روی ساقه موها عهده دار می باشد و نیازی به آبکشی ندارد. 15 دقیقه دیگر نیز مکث نموده و در انتها یک براشینگ کاملا حرفه ای را بر روی موها انجام می دهیم. این روش تا 3 ماه دوام داشته و روشی بسیار سرعتی و تاثیرگذار می باشد به طوری که متقاضی آن، بلافاصله پس از انجام کار، نتیجه مثبت این روش را مشاهده خواهد نمود.

فواید کراتین سرد بر روی موها

 • آسیب ها و صدمات ناشی از دکلره یا رنگ مو مکرر را تا حد زیادی بهبود می بخشد.
 • ویتامین ها و کراتین از دست رفته مو را باز می گرداند.
 • حتی افرادی که دکلره یا رنگ و مش انجام نداده اند نیز می توانند از روش کراتین سرد استفاده نمایند.
 • کراتین سرد می تواند موهای دمیج شده را تقویت نموده و یک آبرسانی مفید برای موها انجام دهد.
 • در بسیاری از موارد کراتین سرد می تواند جلوی ریزش موها را بگیرد.
 • دوام رنساژ، رنگ مو و یا هایلایت با استفاده از این روش، بیشتر خواهد شد.
 • دوام رنگ های گرم و رنگ هایی که از خانواده قرمز می باشند بیشتر خواهد شد.
 • این روش آسان و سرعتی بوده و در مدت زمان اندکی نتیجه مثبت را شاهد خواهید بود.
 • پس از کراتین سرد، حالت پذیری موها بهتر شده و می توان به سادگی آن را به فرم دلخواه در بیاوریم.
 • کراتین سرد نیاز به اتوکشی نداشته و بدین ترتیب صدمه به مو کمتر خواهد بود.

توصیه‌های قبل و بعد از انجام کراتین سرد

کراتین سرد

مواردی که در ادامه می خوانید به شما کمک می کند تا حالت پذیری موها بهتر شده و بهبود وضعیت صدمه دیده موها سرعت گیرد.

 • قبل از انجام کراتین سرد بهتر است موها نوک گیری شده تا فرم بهتری به خود گرفته و جذب مواد ویتامینه افزایش یابد.
 • کلاه یا کاور متقاضی باید یکبار مصرف بوده و پس از استفاده دور انداخته شود.
 • استفاده از دستکش برای آرایشگر الزامی می باشد.
 • بهتر است پس از انجام کراتین سرد تا 3 روز از استحمام خودداری نمائیم.
 • پس از انجام کراتین سرد بهتر است تا انجام مجدد آن جهت استحمام از شامپو بچه استفاده نمائیم.
 • پس از انجام کراتین سرد جهت افزایش نتیجه مثبت، مصرف میوه ها و سبزیجات خام را در رژیم غذایی روزانه خود افزایش دهیم.
 • از استفاده بیش از حد از اتوی مو و یا سشوار پرهیز کنیم.
 • رنگ کردن مجدد موها را برای مدتی به تعویق بیاندازیم. 

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا