معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان

برای انتخاب سنجاب به عنوان یک حیوان خانگی پیش از کسب اطلاع در مورد قیمت انواع نژاد سنجاب، شناخت تفاوت ها و خصوصیات کالبد شناسی در انواع نژاد سنجاب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کسب آگاهی در مورد این موضوع می تواند به شما کمک کند تصمیم قطعی خود را بگیرید. البته مسائل دیگری مانند اندازه این جوندگان، وزن و غیره نیز در مورد انتخاب تاثیر گذار هستند، وزن سنجاب های بالغ در نژاد های مختلف حدود 72 الی 700 گرم است و طول سر و بدن آن ها حدودا 12 الی 32 و اندازه دمشان حدودا 9 الی 31 سانتی متر می باشد. برای آگاهی بیشتر شما در این زمینه تصمیم به معرفی انواع نژاد سنجاب هایی از گونه های مهم گرفته ایم تا بتوانیم در یک انتخاب مناسب و گرفتن تصمیمی قطعی برای نگهداری از این جوندگان شما را یاری کنیم.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان

انواع نژاد سنجاب ها از گونه های مهم 

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب؛ توجه داشته باشید سنجاب ها با توجه به خصوصیات ظاهری از یکدیگر متمایز می گردند. این خصوصیات عبارتند از:

  • پوشش موی ظریف، زبر و پر پشت
  • دم های پر مانند و انبوه
  • گوش هایی که اغلب با دسته های مو احاطه می گردند.
  • رنگ های متفاوت بدن 

سنجاب خاکستری از انواع نژاد سنجاب

طول بدن سنجاب خاکستری (Gray squirrel) به 24 الی 25 سانتی متر می رسد و وزن بدن 400 تا 700 گرم و طول دم 20 الی 24 سانتی متر است. این نوع از سنجاب ها به رنگ خاکستری و در قسمت زیر بدن به رنگ سفید مشاهده می گردند.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان (سنجاب خاکستری)

سنجاب زمینی قطب شمال

سنجاب زمینی قطب شمال (Arctic ground squirrel) مثل سنجاب زمینی دم گرد در حفره های زمینی زندگی می کند و رنگ آن نارنجی و نقره ای است. طول بدن این حیوان برابر با 38 سانتی متر می باشد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
آشنایی با سنجاب های خانگی جونده و نکاتی در مورد آنها

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب زمینی قطب شمال)

معرفی انواع نژاد سنجاب قرمز آمریکای شمالی

سنجاب قرمز آمریکای شمالی (North American red squirrel) به رنگ قرمز و نارنجی تیره است و روی گوش هایش را دسته مو هایی قابل رویت احاطه کرده است. طول بدن این سنجاب 17 تا 23 سانتی متر است و وزن بدنش 140 الی 310 می باشد. طول دم آن 9 تا 16 سانتی متر می باشد.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب قرمز آمریکای شمالی)

معرفی انواع نژاد سنجاب پرنده شمالی

سنجاب پرنده شمالی (North flying squirrel) خاکستری رنگ می باشد و طول بدن آن 16 الی 21 سانتی متر است. طول دم 9 تا 18سانتی متر می باشد، وزن بدن حیوان 75 الی 185 گرم و ارتفاع آن 5 الی 6 سانتی متر است.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب پرنده شمالی)

سنجاب پرنده جنوبی

طول بدن سنجاب پرنده جنوبی (South flying squirrel) به 13الی 14 سانتی متر می رسد، و طول دم آن 9 تا 11 سانتی متر و وزن بدنش در حدود 45 الی100 گرم است، ارتفاع آن ها برابر با 5 الی 6 سانتی متر می باشد.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب پرنده جنوبی)

معرفی انواع نژاد سنجاب آسیایی

رنگ سنجاب آسیایی (Asian squirrel) از سر تا دم سیاه، دست ها و همچنین زیر شکم آجری تیره و روی ران ها سفید است. طول بدن این سنجاب 17 الی 23 سانتی متر و طول دم 9 الی 16 سانتی متر می باشد. وزن بدن این سنجاب در حدود 140 الی 310 گرم و ارتفاع این حیوان 9 سانتی متر می باشد.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(رنگ سنجاب آسیایی)

معرفی انواع نژاد سنجاب غربی

سنجاب غربی (Western chipmunk squirrel) به رنگ نارنجی روشن با خطوط کرم و قهوه ای تیره می باشد. طول بدن آن ها به 8 الی 16 سانتی متر و طول دم 8 تا 10 سانتی متر می رسد. وزن بدن این حیوان چیزی در حدود 25 الی 120 گرم می باشد.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب غربی)

سنجاب زمینی دم گرد

سنجاب زمینی دم گرد (Round-tailed ground squirrel) به رنگ کرم است، گوش ها به صورت حفره ای در کنار چشم قرار دارند. این نوع سنجاب در سوراخ های داخل زمین زندگی می کند، طول بدن این حیوان 11.5 الی 38 سانتی متر و طول دم 3.5 تا 25 سانتی متر است. وزن بدن آن 144 تا 830 گرم می باشد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خارپوستان و 3نوع آنها از توتیای دریایی تا ستاره های دریایی

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب زمینی دم گرد)

سنجاب روباهی شرقی

سنجاب روباهی شرقی (squirrel Eastern Fox) به دلیل نوع رنگ بندی بدنش که همانند رنگ بدن روباه است و دم بلندش به این نام شهرت یافته است. طول بدن این حیوان 26 الی 32 سانتی متر می باشد و طول دم آن 25 الی 31 سانتی متر است. وزن بدن این سنجاب 750 تا 950 گرم می باشد.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب روباهی شرقی)

سنجاب غول پیکر از انواع نژاد سنجاب ها

سنجاب غول پیکر (Giant squirrel) به رنگ سیاه و خاکستری تیره است. صورت، دست ها و زیر شکم حیوان به رنگ های کرم روشن و یا سفید و در نواحی پشت کمر به رنگ آجری است.

این سنجاب بلند ترین دم را در بین گونه های خودش دارد که برای آویزان شدن از درختان کاربرد است. طول دم آن ها 25 الی 45 و طول بدن این حیوان 25 تا 45 است. وزنش در حدود 140 الی 310 گرم و ارتفاع آن برابر با 9 سانتی متر می باشد.

معرفی انواع نژاد سنجاب های مشهور و معروف جهان(سنجاب غول پیکر)

بعضی از گونه های سنجاب در فواصل مابین دست ها و پا های خود و در طول بدن از پوستی برخوردار هستند که به آسانی می توانند از یک نقطه بلند تر به یک نقطه پایین تر بجهند و این پوست بدن حیوان را نظیر کایت های پرواز نموده و به دلیل عبور نکردن جریان هوا حیوان قادر است پرش های بلندی بزند. به همین علت آن ها را سنجاب های پرنده نامیده اند. اما این به معنی پرواز کردن آن ها مثل کاری که پرندگان انجام می دهند، نمی باشد و این حیوانات به هیچ وجه پرواز نمی کنند.

 

 

منبع : https://asanteb.com

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا