مرغ عشق ماده تخمگذار و 5 نکته جهت انتخاب صحیح و سودمند - آسان طب

مرغ عشق ماده تخمگذار و 5 نکته جهت انتخاب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مرغ عشق (budgerigar)، پرنده ای زیبا از راسته طوطی سانان است. این پرنده علاقه مندان بسیاری دارد که مایل به تکثیر آن می باشند. برخی از افراد نیز دوست دارند صاحب یک خانواده مرغ عشق باشند. اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید و یا علاقه مند به کسب اطلاعات در این مورد می باشید در اینجا با نکاتی آشنا می شوید که می توانند شما را در مورد خرید یا انتخاب یک مرغ عشق ماده تخمگذار یاری دهند، با ما همراه گردید.

مرغ عشق ماده تخمگذار

خرید مرغ عشق ماده تخمگذار

حتما جهت خرید یک مرغ عشق ماده تخمگذار به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. برای یک فروشگاه یا محیطی مناسب، ویژگی هایی وجود دارد. یکی از این ویژگی ها نظم و بهداشت ظاهری می باشد. محیط فروشگاه باید عاری از زباله یا باقی مانده غذای پرندگان باشد، دیوار ها حتی الامکان سرامیک هستند، قفس پرندگان باید تمیز و بدون زنگ زدگی باشد، غذای پرندگان در آن جا نگهداری نشود؛ به خصوص اگر ظرف این غذا ها بدون یک در پوش مناسب باشد.

از محیطی که مرغ محلی را به فروش می رسانند، حتی الامکان مرغ عشق نخرید(به علت درصد بالای عوامل بیماری زا) در اکثر شهرستان ها، فروش مرغ عشق در کنار مرغ و خروس های محلی انجام می شود. معمولا این شرایط هنگامی به وجود می آید که بازار سیاه یا جمعه باشد. بهتر است از این مکان ها و مکان های دیگری که ماکیان را به فروش می رسانند مرغ عشق یا هر نوع پرنده زینتی دیگری تهیه نکنید (البته به غیر از کبوتر ها).

انتخاب مرغ عشق ماده تخمگذار ، پس از ورود به فروشگاه

مرغ عشق ماده تخمگذار

عملکرد حرفه ای: شما باید حرفه ای عمل کرده و اگر می خواهید خرید مناسبی داشته باشید باید از رفتارتان شروع کنید. رفتار شما می تواند سرنوشت خریدتان را تعیین کند. برای شروع بعد از ورود به مغازه، سلام کرده و سپس ساکت و سنگین پرنده ها را نگاه کنید. زیرا برخی از فروشنده ها پس از شناسایی افراد ناآگاه شروع به صحبت های بیهوده می کنند( مثلا می گویند این خوبه، این عالیه، اون تکه، اینو ببر تضمینیه، بد بود پسش می گیرم، این تخم گذاشته حرف هایی از این قبیل). البته فروشنده های منصف و صادقی هم وجود دارند.

پس با سکوت و تمرکز خود را حرفه ای نشان دهید و بهتر است از فروشنده نظرخواهی نکرده و خودتان انتخاب کنید و مسئولیت خریدتان را بر عهده بگیرید. حتی اگر خریدتان با شکست روبه رو شد موردی ندارد. اما اگر به نکاتی که آسان طب به شما می گوید توجه کنید، نه تنها مشکلی ایجاد نمی گردد بلکه بهترین خریدتان را تجربه می کنید.

نگاهی اجمالی به به پرنده ها: اگر بین پرنده ها مرغ عشقی را دیدید که پف کرده یا زیر دمش فضله چسبیده باشد یا همه پرنده ها خود را می خارانند، متاسفانه باید آنجا را ترک کرده و به دنبال یک فروشگاه دیگری باشید. این موارد علائم مناسبی برای خرید ایده آل، نخواهند بود.

در واقع علامت سانمولا و نیوکاسل است (یا سایر بیماری های مشابه) و بسیار خطرناک می باشد. این بیماری ممکن است تمام پرنده های شما را که در خانه اند با خرید این پرنده تلف کند.

اگر مرغ عشق ماده ای را دیدید که فقط مشکل پف کردن داشت و علائم دیگری در آن نبود، نگران نباشید؛ معمولا مرغ عشق های ماده زمان تخم گذاری و در مکان هایی که لانه برای تخم گذاری نباشد یا مرغ عشق نری برای ازدواج نداشته باشد، این اتفاق میفتد. در واقع در لاک خود فرو می رود تا شرایط و محیط مناسب تولید مثل برایشان فراهم گردد.

زمان انتخاب مرغ عشق ماده تخمگذار

مرغ عشق ماده تخمگذار

اگر این سه نشانه در مرغ عشق ماده منتخب شما دیده شد، آن را بخرید. کافی است به ما اعتماد کنید. این نشانه ها عبارتند از:

دماغ : رنگ دماغ مرغ عشق ماده آماده برای تولیدمثل سفید می باشد. البته رنگ دیگری نیز برای تخم گذاری وجود دارد ، اما معمولا این رنگ انتخاب می شود. اغلب مرغ عشق هایی که دماغ آن ها قهوه ای است، زمانی تخم می گذارند که دماغشان به رنگ سفید تغییر رنگ می دهد. در کل مرغ عشق های ماده ی بالغ، همواره در حال تغییر رنگ دماغ خود از سفید به قهوه ای و از قهوه ای به سفید می باشند.

دور چشم: در مرغ عشق های بالغ (چه مرغ عشق ماده و چه مرغ عشق نر)، یک نشانه واضح وجود دارد. همان طور که مشخص است مرغ عشق هنگامی می تواند تولید مثل کند که به سن بلوغ رسیده باشد. جهت شناسایی مرغ عشق های بالغ فقط کافی است به حلقه اطراف مردمک چشم آن ها توجه شود. مرغ عشق های بالغ یک حلفه ی کاملا سفید در اطراف مردمک چشم خودشان دارند. البته در مرغ عشق هایی که به تازگی به بلوغ رسیده باشند، رنگ این حلقه قهوه ای خواهد بود. اما مطمئنا حلقه ای وجود دارد (یا به سفید و یا قهوه ای).

اندام: اندام مرغ عشق یکی از پارامتر های مهم برای انتخاب مرغ عشق ماده تخم گذار می باشد. اگر به فکر تولید مثل موفق از مرغ عشق خود هستید، بهتر است به اندام مرغ عشق ماده دقت بسیاری داشته باشید. زیرا مرغ عشق هایی با اندام درست و ورزیده تولید مثل موفق تری دارد. جوجه های این نوع مرغ عشق ها، درشت تر و سرحال تر می باشند. افزون بر این مرغ عشق ماده با اندام درشت و ورزیده ی خود، بهتر می تواند گرما را به همه ی تخم ها یکسان برساند. در واقع بهتر می تواند از جوجه های خودش مراقبت کند.

بیشتر بدانید: بیماری های شایع در مرغ عشق و معرفی 5 مورد

نتیجه گیری

گاهی اوقات تصمیم به خرید مرغ عشق از دست فروشان می گیرید و گاهی این تصمیم برای شما از نظر مالی سودآور می گردد. اما بهتر است به نکته ای در این زمینه دقت داشته باشید، اغلب دست فروشان در معرض آفتاب هستند و مرغ عشق به دلیل جنس پر هایی که دارد، در فضای نوری باز، بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر می آید. بنابر این حتما در این شرایط به بزرگترین مرغ عشق توجه کنید تا بعدا پشیمان نگردید.

در هنگام انتخاب مرغ عشق ماده تخمگذار عملکردی حرفه ای داشته باشید و نگاهی اجمالی به به پرنده ها بیندازید و به دماغ، دور چشم و اندام حیوان توجه کنید. مراقب باشید احساسات بر شما چیره نشوند. با دقت، صبر و حوصله و همین طور با در نظر گرفتن موارد و نکات مختلف اقدام نمایید.

 

منبع: https://asanteb.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان