آرایش مو به انواع روش‌های رایج در سالن‌های زیبایی

یکی از مهمترین لاین‌های زیبایی در سالن‌های مدرن، انواع روش‌های آرایش مو بوده که باید توسط متخصصین این رشته که دانشی کامل نسبت به شناخت انواع مو دارند، انجام شود. سبک‌های مختلفی در لاین آرایش مو وجود دارد که یک کارشناس زیبایی باید با توجه به نوع موهای متقاضی و همچنین رعایت خواسته و سلیقه او به بهترین شکل ممکن انجام دهد. در این مقاله به بررسی انواع این روش‌ها پرداخته و شرحی مختصر درباره چگونگی انجام آن خواهیم داد.

آرایش مو

موارد مهم در آرایش مو

رعایت یکسری از موارد در چگونگی آرایش مو سبب ایجاد بهترین حالت در ظاهر مو شده و نتیجه ای موفقیت آمیز در بر خواهد داشت. آسان طب توجه علاقمندان را به این نکات جلب می نماید:

  • توجه به رنگ موهای متقاضی و انتخاب مدلی متناسب با آن
  • توجه به حجم موها و انتخاب مدل های آرایش مو 
  • توجه به اندازه طول موها و ایجاد بهترین حالت در فرم دادن به موها
  • توجه به جنس مو و ساختمان طبیعی آن جهت انتخاب ماده فرم دهنده به موها

بررسی انواع سبک‌ها در آرایش مو

سبک های مختلفی در آرایش مو وجود دارد که تسلط به هر یک از این شیوه ها، موفقیت یک کارشناس آرایش مو را تضمین خواهد نمود. معروف ترین سبک های آرایش مو معمولا شامل:

1. سبک عربی

که از روش های متداول در آرایش موهای عروس بوده و با استفاده از انواع پروتز مو یا تکنیک های پوش دادن به موها انجام خواهد گرفت. تسلط به روش صحیح پوش دادن به مو و استفاده از اسپری های فیکساتور قوی باعث ماندگاری و دوام طولانی مدت این شیوه از آرایش مو خواهد شد.

2. سبک اروپایی

که با تکیه بر روش های کلاسیک انجام شده و شامل شینیون هایی ساده مانند انواع مدل های پرنسسی و… می باشد. وجود انواع بافت های زیبا در سبک های اروپایی می تواند آرایش مو را تا حد نهایت زیبا و جذاب سازد.

3. سبک کلاسیک

که با تکیه بر اصول میزانپلی مو انجام شده و تا حد ممکن از حرارت مستقیم سشوار یا اتوی مو پرهیز می نماید. به همین دلیل این شیوه از آرایش مو هیچگونه صدمه ای به موهای افراد وارد نخواهد کرد.

آرایش مو به روش‌های مدرن

آرایش مو

آرایش مو به روش های مدرن و با استفاده از جدیدترین مواد فرم دهنده و دستگاه های حالت دهنده انجام می شود. این دستگاه ها می توانند در مدت زمانی بسیار کوتاه موهای شخص را دارای حلقه ها یا فرهای زیبا کرده و یا موهای کاملا وز یا فرفری افراد را صاف و لخت نماید. استفاده از انواع فرم دهنده مانند موس، ژل، چسب مو، فیکساتور و… می تواند موها را کاملا فرم پذیر نموده و دوام کار را طولانی تر نماید.

بررسی آرایش مو به شیوه‌های رایج

شیوه های رایج در آرایش مو به این شرح می باشند:

∗ براشینگ مو: که با استفاده از حرارت مستقیم سشوار و برس های سرامیکی انجام شده و می تواند حالتی کاملا صاف یا موج دار را در موهای شخص ایجاد نماید.

∗ بابلیس مو: که پس از براشینگ اولیه و با استفاده از سایزهای مختلف بابلیس مو ، به ایجاد فرهای سیم تلفنی، فرهای درشت یا فرهای S بپردازد. جهت آشنایی با چگونگی استفاده از بابلیس مو می توانید به مقاله ای با همین عنوان در سایت مجله پزشکی آسان طب مراجعه فرمائید.

∗ اتوی مو: در انواع مختلف و با سایزهای متعدد وجود داشته و معمولا پس از براشینگ مورد استفاده قرار می گیرد تا حالت صاف و شلاقی در موها ایجاد نماید.

∗ بافت مو: یکی از زیباترین روش های آرایش مو ، انجام بافت های کلاسیک در موهای بلند است که می تواند تمام کف سر یا نیمه سر را در بر بگیرد. پایه اصلی بافت مو روش بافت ساده سه تایی است که از زیر یا رو انجام می شود. قبل از بافت مو باید موهای متقاضی را براشینگ کرده و سپس با استفاده از کرم مو یا ژل، از ایجاد وز شدگی در موها جلوگیری نمائیم. معروف ترین مدل های بافت مو شامل بافت آفریقایی، بافت طنابی، بافت به شکل تل، بافت سه بعدی، بافت سبد، بافت لبنانی، بافت چهار یا شش تایی و… می باشد.

آرایش مو

∗ ویو کردن مو: که از اقسام اتوی مو بوده و توسط قطعاتی نصب شوند بر روی دستگاه می تواند فرهای زاویه دار یا موج هایی جالب را در موها پدید آورد.

∗ میزانپلی مو: که بدون استفاده از دستگاه های حرارتی در مو و به وسیله انواع بیگودی های ریز و درشت به آرایش مو خواهد پرداخت.

∗ شینیون مو: شینیون مو به معنای جمع کردن تمام مو و آرایش مو به روش های کلاسیک می باشد. در تمام انواع شینیون های عربی، اروپایی و… در ابتدا تمامی موها با استفاده از یک کش ساده بسته شده و سپس مدل های مختلف بر روی آن انجام شده و با سنجاق هایی مخصوص فیکس می شود.

∗ مدل‌های کلاسیک: که در ناحیه پشت گردن و به حالت نامتقارن انجام شده و از شیک ترین مدل ها در شینیون های مو به شمار می آید.

∗ مدل‌های باز و بسته: که تلفیقی از مدل های اروپایی و عربی است که در آن بخشی از موها به شکل بسته آرایش داده شده و بخش دیگر آن به شکل حلقه حلقه بر روی شانه ها پراکنده خواهد شد.

آرایش مو با هر یک از این روش ها مستلزم توجه و دقت در جنس طبیعی موها و اندازه طول آن بوده و همچنین باید بر روی موهای کاملا شسته شده و تمیز انجام شود. در مرحله بعدی باید در حالی که ریشه موها کاملا خشک بوده و نم اندکی بر روی ساقه موها باقی مانده است، یک براشینگ اصولی انجام داده و سپس به آرایش مو توسط مواد فرم دهنده بپردازیم. در نهایت نیز جهت ایجاد بیشترین ماندگاری بهتر است از فیکساتورهایی قوی و فاقد درخشندگی کاذب استفاده نمائید.

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا