بافت مو فرانسوی مخصوص دختر خانم‌های اسپرت

بافت مو فرانسوی نیز همچون بافت هلندی بسیار اسپرت و منظم بوده و مخصوص دختر خانم‌هایی است که علاقمند به مدل‌های بسیار منظم و آنکادر در آرایش مو هستند. ظاهر بسیار ساده و در عین حال زیبای بافت مو فرانسوی آن را در زمره پرطرفدارترین انواع بافت مو قرار داده و در سراسر دنیا دارای طرفداران بی‌شماری می‌باشد. با توجه با اینکه این مدل از آرایش مو بسیار ساده و قابل اجرا در هر شرایطی است قصد داریم روش انجام صحیح آن را در این مقاله به علاقمندان به انواع بافت مو آموزش دهیم.

بافت مو فرانسوی

بافت مو فرانسوی چگونه انجام می‌شود؟

بافت مو فرانسوی به سادگی و توسط فرمول اصلی بافت یعنی بافت ساده سه تایی انجام می شود. نکته مهم در این بافت مو ، توجه به بافت ساده سه تایی از رو بوده و باید قسمت های منظمی از مو را از کف سر جدا نموده و به بافت اصلی خود اضافه نمائیم. امتداد موها نیز تا پشت سر بافته شده و بدین ترتیب تمامی موهای سر در این بافت زیبا شرکت خواهند کرد. نتیجه کار یک بافت زیبا شبیه به سبد بوده که رشته های مختلف مو در حالتی در هم پیچیده اما منظم در تمام طول سر حرکت کرده و به پشت سر ادامه پیدا خواهند نمود.

آماده‌سازی موها جهت بافت مو فرانسوی

قبل از هر چیز موها را شامپو کرده و کاملا از چربی و گرد و غبار پاک نمائید. سپس با استفاده از حرارت غیر مستقیم سشوار موها را خشک نموده تا ریشه موها کاملا خشک و ساقه ها اندکی نمدار باقی بمانند. در این زمان لازم است به وسیله برس سرامیکی یک براشینگ حرفه ای برای موها انجام دهید تا صاف و بدون حالت شوند. از طرفی لازم است موها در حین بافت مو فرانسوی فاقد گره یا وز شدگی باشند. به همین منظور اندکی کرم مو می تواند وزی موها را گرفته و در صورت لزوم گره های مو را باز نماید.

مراحل انجام بافت مو فرانسوی

بافت مو فرانسوی

آسان طب توجه شما را به چند مرحله ساده در بافت مو فرانسوی جلب می نماید. اگر به اندازه کافی تمرین کنید می توانید برای موهای خود نیز چنین بافت زیبا و فوق العاده ای را انجام دهید.

مرحله شماره یک: موها را شانه کرده و یک بخش بسیار کوچک درست از جلوی سر در قسمت وسط پیشانی جدا نمائید.

مرحله شماره دو: قسمت جدا شده را شانه کرده و به سه رشته جداگانه و مساوی تقسیم نمایید.

مرحله شماره سه: یک بافت ساده سه تایی از رو به عنوان پایه با این سه رشته انجام دهید. به این ترتیب که رشته سمت راست را بر روی رشته وسطی و رشته سمت چپ را بر روی هر دو قرار دهید.

مرحله شماره چهار: در این قسمت لازم است از طرفین رشته های مساوی از موهای کف سر جدا نمود و در بافت سه تایی از رو شرکت دهید.

مراحله شماره پنج: مرحله قبلی را در تمام طول سر ادامه داده تا به قسمت پشت گردن برسید.

مرحله شماره شش: در این مرحله تمام موهای کف سر در بافت مو فرانسوی شرکت کرده و تنها موهای آزاد شخص باقی مانده اند. بافت مو سه تایی از رو را برای این قسمت نیز انجام دهید.

مرحله شماره هفت: نوک موها را در قسمتی که بافت مو فرانسوی به اتمام رسیده با کش فیکس نمائید. سپس با روبان های رنگی بسته و ظاهری شیک تر در آن ایجاد نمائید. اسپری فیکساتور را از فاصله 30 سانتی در تمام طول بافت مو فرانسوی بزنید تا ماندگاری بافت شما تضمین شود.

لوازم مورد نیاز برای بافت مو فرانسوی

  • کش مو مخصوص شینیون
  • اسپری فیکساتور
  • شانه دندانه ریز
  • کرم مو یا ژل مو

نکات مهم در بافت مو فرانسوی

بافت مو فرانسوی

  • براشینگ اولیه باید کاملا صاف و بدون حالت انجام شود
  • این نوع از بافت باید حتما بر روی موهای کاملا تمیز و شسته شده انجام شود
  • موها باید فاقد گره یا وز شدگی باشند
  • قبل از هر مرحله لازم است دسته جدا شده از کف سر شانه شده و توسط ژل یا کرم مو فاقد گره شوند
  • استفاده از روبان های رنگی براق می تواند حالت اسپرت این نوع از بافت را بیشتر نمایان سازد

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا