بافت مو هلندی یک انتخاب فوق العاده زیبا

بافت مو هلندی که در اصطلاح آرایشی با عنوان بافت بوکسور نیز شناخته می‌شود از زیباترین و همچنین منظم‌ترین بافت‌هایی است که دوستداران مدل‌های منظم و اسپرت به آن گرایش دارند. این نوع بافت تا اندازه‌ای شیک و زیباست که حتی می‌توان در مهمانی‌های عصر نیز از این شیوه برای آرایش مو استفاده کرده و امیدوار بود که تا آخرین دقایق، فرم و حالت فوق العاده خود را حفظ خواهد نمود. با توجه به اینکه بافت مو هلندی نیاز به مواد و لوازم خاصی ندارد بر آن شدیم که مراحل انجام آن را در 7 مرحله ساده به علاقمندان آموزش دهیم.

بافت مو هلندی

بافت مو هلندی چیست؟

بافت مو هلندی از بافت ساده سه تایی تبعیت کرده و به دلیل بافته شدن از زیر، حالتی برجسته به خود گرفته و مخصوصا برای موهای روشن یا بلوند می تواند انتخابی فوق العاده زیبا و جذاب باشد. از طرفی به دلیل برجستگی مذکور حتی برای خانم هایی که موهایی تیره رنگ دارند نیز عالی بوده و می تواند بهترین حالت را در موها ایجاد نماید. در این مدل از بافت مو، موها به دو دسته تقسیم شده و دو رشته ضخیم از بافت را در سراسر طول سر خواهیم داشت. موها نیز به طور کامل جمع شده و در قسمت پشت سر آزاد خواهد ماند. به همین دلیل بافت مو هلندی برای خانم هایی که علاقمند به مدل های دخترانه هستند نیز مناسب می باشد.

آماده‌سازی قبل از بافت مو هلندی

به یاد داشته باشید که مدل انتخابی شما در شیوه های بافت مو هرچه که باشد باید قبل از هر چیز به آماده سازی موها بپردازید. یعنی باید موها را شستشو داده و کاملا تمیز نمائید. موهای چرب در هر مدل از بافت مو می تواند زیبایی و جذابیت را از موها گرفته و ظاهری ناخوشایند را ایجاد نماید. سپس موها را خشک کرده و در حالی که ریشه موها خشک و ساقه ها نمناک است براشینگ صاف و بدون حالت انجام دهید. پس از این مرحله در حالی که مقداری کرم مو و یا واکس مو را بر پشت دست خود مالیده اید در هر مرحله ای از بافت مو هلندی از این مواد بر روی موها اضافه کرده تا از ایجاد وز شدگی در موها جلوگیری نمائید.

لوازم مورد استفاده در بافت مو هلندی

بافت مو هلندی

  • کش مو مخصوص شینیون
  • شانه دندانه ریز
  • ژل یا کرم مو
  • روبان رنگی
  • اسپری فیکساتور

7 مرحله اصلی انجام بافت مو هلندی

1. تقسیم بندی موها: مرحله شماره یک از بافت مو هلندی تقسیم بندی مو ها می باشد. برای این امر لازم است فرق سر را از وسط باز کرده و تا پشت سر امتداد دهید تا در قسمت گردن به دو قسمت جدا شود. به این ترتیب موهای سر به دو قسمت مساوی تقسیم می شود. سپس باید از یک سمت شروع به بافت نمائید. سمتی را که فعلا با آن کاری ندارید به وسیله یک کلیپس محکم کرده و فیکس نمائید. قسمت مورد نظر را خوب شانه کرده تا بدون هیچگونه گره ای بتواند به راحتی بافته شود.

2. در این مرحله لازم است بخش کوچکی از موها را در قسمت جلوی سر جدا کرده و به سه قسمت مساوی یعنی سه رشته باریک تقسیم کنید. سپس به عنوان پایه یکبار بافت ساده سه تایی از زیر انجام دهید. یعنی رشته سمت راست زیر رشته وسط و رشته سمت چپ زیر هر دو قرار می گیرد. این بافت سه تایی به عنوان راهنمای شما مورد استفاده قرار می گیرد.

بافت مو هلندی

3. در این مرحله باید بافت ساده سه تایی خود را ادامه بدهید با این تفاوت که برای انجام بافت ساده سه تایی به رشته های سمت راست و چپ موها از کف سر نیاز خواهیم داشت. موها را جدا نموده و به رشته های اصلی اضافه نمائید. به این ترتیب بافت شما درست چسبیده به کف سر امتداد یافته و برجستگی زیبایی پیدا می کند.

4. این بافت را تا پشت سر تا ناحیه گردن ادامه دهید. سپس به وسیله یک کش محکم فیکس کرده و ادامه موها را آزاد بگذارید.

5. در مرحله بعد باید تمامی این مراحل را برای نیمه دوم سر نیز انجام داده و کاملا قرینه با نیمه قبلی امتداد دهید. این قسمت را نیز به وسیله کش محکم کنید. به یاد داشته باشید که اگر کش شما غیر قابل رویت باشد زیباتر و جذاب تر خواهد بود.

6. سپس بافت سه تایی را که در تمام طول سر به شکل دو رشته برجسته وجود دارد کمی از هم باز کنید تا ظاهر شکیل تری به خود بگیرد.

7. برای فیکس کردن بافت مو هلندی و همچنین ایجاد ماندگاری طولانی تر بهتر است از اسپری فیکساتور که فاقد درخشندگی کاذب است استفاده نمائید. همچنین می توانید از روبان های رنگی و براق برای زیبایی بیشتر به دور کش پیچیده و حالتی دخترانه به بافت مو هلندی خود بدهید. از طرفی می توانید ادامه موها را که در بافت شرکت نکرده به وسیله دستگاه بابلیس مو فرفری یا حلقه حلقه کرده و به زیبایی بافت مو هلندی بیافزایید.

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا