کلاغ ها و 5 رفتار جالب، شگفت انگیز، عجیب و باور نکردنی آنها

امروزه کلاغها نیز جزئی از حیوانات خانگی عجیب به حساب می آیند. برخی دلیلشان برای نگهداری از کلاغ؛ هوش سرشار آن، برخی دیگر عمر این پرنده و بسیاری از دلایل دیگر است. به همین دلیل لازم دیدیم در این بخش به معرفی مختصر کلاغ ها بپردازیم و در مورد رفتار های شگفت انگیز، عجیب و باور نکردنی آن ها با شما صحبت کنیم.

کلاغ ها و 5 رفتار جالب، شگفت انگیز، عجیب و باور نکردنی آنها

کلاغ ها

کلاغ پرنده ای است معاشرتی که دسته جمعی در دهکده ها زندگی می کند و در طبیعت، لانه خود را بر فراز شاخه های درختان یا در سوراخ صخره ها می سازد. هنگامی که کلاغها مشغول ساختن لانه هستند، معمولا مصالح ساختمانی را از یکدیگر می دزدند و موقعی که دزد ناپدید شد، کلاغی که خیانت دیده به جبران زیان می پردازد. با این حال همکاری و تعاون در کلاغ‌ها وجود دارد .

همکاری کلاغ ها

اگر پای یکی از کلاغ‌ها در اثر تصادفی شکسته و یا آسیب ببیند، سایر کلاغ‌ها به محض این که صدایش را بشنوند به طرفش آمده و به او کمک می کنند تا بتواند پرواز کند و اگر کلاغی مجروح بر زمین افتاد، به صورت دسته جمعی آنقدر بال و پر می زنند، تا کلاغ مجروح به کنار آب برسد.

اگر کسی برای خارج کردن جوجه ها به لانه کلاغها نزدیک گردد والدین آن ها با فریاد، از کلاغ‌های دیگر کمک می گیرند. در این زمان فورا گروهی کلاغ جمع شده و با حمله به متخاصم او را از میدان به در می کنند و گاهی با نوک خود چشم مهاجم را کور نموده یا از حدقه خارج می سازند.

حیله کلاغ بیش از روباه است!

کلاغها، عاشق موش هستند و برای شکار آن بر پشت بزی که مشغول چریدن ریشه درختان باشد مینشینند. پس از اینکه حیوان با سم های خود خاک را زیر و رو نمود موش های صحرایی از زیر خاک سر بیرون می آورند و کلاغها آن ها را می گیرند.

گاهی کلاغ و روباه یکدیگر را می بینند و اگر روباه طعمه ای در دهان داشت کلاغ با قار قار خود، دوستانش را خبر می کند و سپس دسته جمعی بر سر روباه فرود آمده و او را نوک می زنند و بدین ترتیب روباه بیچاره طعمه را گذاشته و فرار می کند.

تقلید صدا توسط کلاغ

کلاغها استعداد عجیبی در تقلید صدا دارند تا حدی که به خوبی قادرند صدای مرغ، سگ و گربه یا آواز خروس را تقلید کنند. گاهی کلاغی در لانه مرغ مخفی شده و صدای مرغ یا خروس را تقلید می کند تا مرغ را از جوجه هایش دور کند و جوجه را بدزدد. اگر با این حیله موفق نشود در بالای سر مرغ پر زده و یا در اطرافش راه می رود که مرغ از فرط خشم به کلاغ حمله کند و با این حیله کلاغ دیگری جوجه را می دزدد.

قانون مداری در کلاغها!

عدالت در قلب جماعت کلاغ ها حکمفرما است و هنگامی که یکی از آنها تخلف کند، کلاغها شورایی تشکیل می دهند تا درباره سرنوشت آن تصمیمی بگیرند! این بحث  ساعتها طول می کشد تا حکم صادر گردد. جالب اینجاست که متهم با بی صبری در گوشه ای منتظر نتیجه محاکمه می ماند!

هنگامی که شورا تصمیم به برائت کلاغ بگیرد، گروه کلاغها رفته و از نظر ناپدید می گردند. ام ااگر متهم محکوم شود به سویش حمله ور شده و با ضربات مهلک نوک خود، چشمان کلاغ متهم را از حدقه در خواهند آورذ و آن قدر این کار را ادامه می دهند تا کلاغ بیجان شده و نقش بر زمین گردد.

هوشی سرشار در کلاغ

کلاغ ها و 5 رفتار جالب، شگفت انگیز، عجیب و باور نکردنی آنها

اگر کلاغ تکه نان خشکی به چنگ آورد که قادر به خرد کردن آن نبود، بدون تأمل آن را به منقار گرفته و در نزدیکترین جوی آب یا حوض با حوصله فراوان آن را آن قدر در آب می زند تا نرم و قابل خوردن شود.

این پرنده برای کندن پوست گردو و یا خوراکیهایی که دارای پوست سفت باشند، آن ها را به منقار گرفته از ارتفاع بر تخته سنگی رها می سازد تا بر اثر ضربه، مغزش از درون پوست خارج گردد.

کلاغها اهل تفریح هستند و برای خود، محافل انس برپا می کنند . برای سرگرمی و تفریح گاهی حیوانات دیگر را آزار می دهند. مثلاً به روباه، خرگوش و یا گربه ای که خوابیده اشدب بی سرو صدا حمله کرده و او را به وحشت می اندازند و خودشان ابراز شادی و نشاط می کنند.

با مشاهده کلاغ مرده ای، جنجال به راه می اندازند و در مرگ او سوگواری نموده و مرده خود را تشییع می کنند. شاید باور نکنید اما کلاغها قادر به محاسبات ریاضی می باشند. در هنگام سحر، این پرنده، هر کسی را خفته مشاهده کند با صدای مخصوص خودش بیدار می کند.

 

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا