تنگ کردن واژن با روش‌های خانگی و پزشکی + ویدئو

پرسیدن بعضی از سوالات جنسی زنانه برای همه خانم‌ها موضوع راحتی نیست و ممکن است به دلیل احساس خجالت و به اصطلاح شرم اصلا پرسیده نشود و فرد نتواند به راحتی از آنچه‌ که راجع به آن سوال دارد آگاه شود. چگونگی سفت و تنگ کردن واژن هم از جمله سوالاتی است که در جامعه ما به راحتی مطرح نمی‌شود و می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در زندگی زناشویی افراد شود. اگر چگونگی انجام این موضوع سوال مورد نظر شما هم هست مطلب امروز را از دست ندهید تا در ادامه با چند ترفند طبیعی و خانگی موثر، بدون نیاز به عمل جراحی در این زمینه آشنا شوید.

 
تنگ کردن واژن با تمرینات کگل و وزنه‌های مخروطی و متد نخ و عمل جراحی لابیاپلاستی ممکن است و آب انار و قرص و کرم‌ تنگ کننده واژن توصیه نمی‌شود.
گشادشدن و یا کشیدگی آلت تناسلی زنان (واژن یا مهبل) اتفاقی است که با بالا رفتن سن و در اثر زایمان برای اکثر زنان اتفاق می‌افتد. در برخی از زایمان‌های طبیعی به علت بزرگ بودن جنین خارج کردن جنین از رحم با مشکل رو به رو می‌شود که در این صورت پزشک ماما لبه‌های پایینی واژن را پاره می‌کند و پس از زایمان آن را می‌دوزد.
یکی از روش‌های تنگ کردن واژن دوختن بیشتر واژن پس از زایمان طبیعی است که البته این عمل با ریسک زیادی همراه است. چرا که اگر تنگ شدن بیش از اندازه واژن به رابطه جنسی دردناک منجر شود، سردی زنان پس از زایمان و رابطه جنسی دردناک می‌تواند آن ها را برای همیشه از رابطه جنسی لذت بخش محروم کند.
تنگ کردن واژن
 
یکی از روش‌های درمان گشاد شدن واژن استفاده از عمل زیبایی واژن و یا عمل زیبایی لابیاپلاستی است که با این عمل جراحی واژن به حالت طبیعی خود قبل از زایمان طبیعی و دوره‌ی جوانی باز می‌گردد و می‌تواند احیا کننده‌ی روابط جنسی لذت‌بخش دوران جوانی باشد.
 
مقاله عمل زیبایی واژن را در آسان طب بخوانید.
 
شل شدن و افتادگی واژن مشکلی نیست که بتوان آن را نادیده‌ گرفت و عوارض و عواقب زیر را به دنبال دارد:
 • کاهش لذت جنسی
 • ترشحات زیاد واژن
 • افزایش میکروب‌های واژن
 • عفونت واژن
به طور کلی روش‌های مختلفی به منظور تنگ کردن واژن وجود داشته که استفاده از روش‌های طبیعی مانند تمرینات کگل و وزنه‌های مخروطی، بیشتر توصیه می‌گردد. زیرا در هر صورت هر گونه عمل جراحی با عوارض و عوامل پیش‌بینی نشده‌ای همراه است که می‌تواند اوضاع را از حالت اول نیز بدتر کند. بنابراین می‌بایست روش‌های طبیعی را در اولویت امر قرار داد و در صورت نتیجه نگرفتن به سراغ عمل‌های جراحی رفت.
 

روش‌های خانگی

1. تنگ کردن واژن با تمرینات ورزشی خانگی (تمرینات کگل)

تنگ کردن واژن

تمرینات کگل شامل منقبض کردن و شل کردن پیاپی عضلات قسمت تحتانی لگن می‌باشد و امروزه به طور گسترده به عنوان اولین گزینه در جهت درمان بی‌اختیاری ادرار و کاهش افتادگی آلت تناسلی زنان، درمان زود انزالی در مردان و همچنین افزایش اندازه و سفتی آلت تناسلی مردان در هنگام نعوظ (که خود به دلیل ضعف در عضلات تحتانی لگن ایجاد شده‌اند) به کار گرفته می‌شود. اگر این عضلات (عضلات قسمت تحتانی لگن) از سلامت و قدرت کافی برخوردار باشند، مدت زمان معاشقه و آمیزش افزایش یافته و لذت ناشی از رابطه زناشویی نیز بیشتر می‌شود. 
 
برای انجام این ورزش، عضلات دور مهبل و مقعد را منقبض کنید و به مدت 8 الی 10 ثانیه این حالت را تحمل کنید و بعد از آن اجازه دهید عضلاتتان منبسط گردد. (درست مثل زمانی که می‌خواهید جلوی جریان ادرار را بگیرید) تمرینات کیگل را با چند انقباض در هر بار شروع کنید و با قوی‌تر شدن عضلات، تعداد انقباضات در روز و زمان نگهداشتن انقباض را افزایش دهید.

2. استفاده از وزنه‌های واژن (مخروط واژن)

مخروط واژن یک جسم وزنه‌دار است و در اندازه‌های پنبه‌های دوران قاعدگی است. عملکرد آن به این صورت است که با وارد کردن آن درون واژن باید سعی شود که آن مخروط را درون واژن نگه داشت و از خارج شدن آن بدون کمک دست جلوگیری کرد. افزایش وزن این مخطروط‌ها به مرور باعث قوی‌تر شدن ماهیچه‌های واژن و به دنبال آن تنگ شدن واژن می‌گردد. ابتدا از وزنه سبک شروع خواهد شد و دوبار در روز به مدت 15 دقیقه به ماهیچه های واژن فشار وارد می‌گردد.

3. برای تنگ کردن واژن یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید 

یکی از بهترین روش‌های ممکن، پیروی از یک رژیم ‌غذایی سالم است تا به طور طبیعی به سفت و محکم شدن کف‌لگن کمک کند. طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه، شما باید خوراکی‌هایی مصرف کنید که سرشار از استروژن هستند. زغال‌اخته، انار، دانه کنجد، سویا، هویج، انواع توت و سیب همگی از جمله میوه‌هایی هستند که میزان زیادی از استروژن لازم برای بدن شما را تامین می‌کنند. علاوه بر این، توصیه می‌شود تا می‌توانید از غلات کامل سبوس‌دار، کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌های حیوانی ارگانیک استفاده کنید.

4. هنگام مقاربت پاهای خود را نزدیک به هم نگه دارید

در حقیقت این یکی از مفید‌ترین ترفند‌هایی است که برای تنگ‌کردن واژن به طور طبیعی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در هنگام مقاربت تا حدامکان پاهای خود را بسته و نزدیک به هم نگه دارید.

5. برای تنگ کردن واژن لباس زیر نخی یا پنبه‌ای بپوشید

یکی دیگر از شیوه‌های طبیعی و البته ساده استفاده از لباس زیر نخی است. این نوع الیاف خیلی سریع خشک می‌شوند و در نتیجه هوا می‌تواند به خوبی در این قسمت از بدن جریان داشته باشد. علاوه بر این، لباس زیر نخی مانع از رشد باکتری‌های ناسالمی می‌شود که خودشان عامل ایجاد عفونت هستند.

6. برای تنگ کردن واژن از ویتامین E استفاده کنید

مطابق با تحقیقات انجام شده در زمینه فواید ویتامین E، این ویتامین یکی از بهترین ویتامین‌هایی است که می‌تواند برای عملکرد اندام‌های مختلف بدن مفید باشد. استفاده از ویتامینE می‌تواند در درمان بیماری‌های مختلف از جمله دیابت و فشار خون بالا در طول دوره بارداری موثر باشد. علاوه بر تمامی این موارد، این ویتامین می‌تواند مرطوب‌کننده بسیار مناسبی برای خشکی واژن هم باشد. ویتامینE کمک می‌کند تا دیواره‌های واژن سالم‌تر و مستحکم‌تر بمانند.

7. برای تنگ کردن واژن از پروتئین‌های ارگانیک مصرف کنید

برای تقویت ماهیچه‌های واژن، شما نیازمند مصرف مقدار قابل توجهی پروتئین هستید. علاوه بر این، کم کردن غذاهای پرچرب و پرکالری، فست‌فودها و مصرف بیشتر کربوهیدرات‌های سالم مثل میوه‌ها و سبزیجات هم می‌توانند موثر باشند.میوه‌هایی مثل، آناناس، توت‌فرنگی برای استحکام دیواره‌های واژن بسیار مفید هستند.

 
روش‌های پزشکی (جراحی)

1. تنگ کردن واژن با لیزر

 
با وارد شدن لیزر CO2 به علم پزشکی روز، عمل‌های جراحی تنگ کردن مهبل نیز با استفاده از آن انجام می‌گیرد. 
 
مزایا:
 • باقی ماندن غشای مخاط به شکل طبیعی
 • تولید کلاژن جدید
 • ماندگاری طولانی و عدم بازگشت علائم جراحی
 • بدون بی‌هوشی و خون‌ریزی و درد
 • سرپایی بودن عمل لیزر و عدم نیاز به بستری شدن
 • هزینه بسیار کمتر از جراحی
 • مشاهده تغییرات بلافاصله پس از لیزر

در سال‌های اخیر استفاده از لیزر در بین زنان ایرانی بسیار گسترش یافته است. انتخاب محلی با تجهیزات پیشرفته و کادر پزشکی متخصص می‌تواند در رضایت بیمار از نتیجه کار بسیار تاثیر گذار باشد. لیزر مونالیزا در اصفهان از جمله تجهیزات پیشرفته است که توانسته نتایج بسیار مناسبی را برای بیماران در پی داشته است.

2. تنگ کردن واژن با متد نخ (لیفت واژن با نخ)

یکی از روش‌هایی که در درمان گشاد و بدشکل شدن و شل بودن واژن پس از زایمان طبیعی استفاده می‌شود متد نخ واژن است. در استفاده از این روش هیچگونه خون‌ریزی و بی‌هوشی وجود ندارد. نخ‌های مورد استفاده در این روش به مدت 12 تا 15 ماه ماندگاری دارد و پس از آن بدون نیاز به عمل مجدد جذب بدن می‌شود.
 
مزایا:
 • دوره و زمان ریکاوری  بسیار سریع
 • غیر تهاجمی بودن روش
 • بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی
 • بدون خونریزی و درد
 • تقویت عضلات لگن
 • نخ‌های عمل مشخص نمی‌باشند

3. عمل زیبایی (پرینورافی و لابیاپلاستی)

 
عمل زیبایی واژن (عمل تنگ کردن واژن) با نام تخصصی پرینورافی به عمل جراحی زنانی گفته می‌شود که در آن به ترمیم و بازگرداندن زیبایی طبیعی واژن پرداخته می‌شود و هدف از آن تنگ کردن مهبل می‌باشد. علاوه بر این عمل، عمل لابیاپلاستی (Labiaplasty) در جهت تکمیل عمل زیبایی قسمت خارجی واژن انجام می‌گیرد. لابیاپلاستی در واقع تزریق چربی در لابیا (لب‌های اطراف واژن) به منظور برجسته سازی و زیبایی دستگاه تناسلی خارجی زنان و رفع نسبی تیرگی پوست ناحیه تناسلی است.
برای تنگ کردن واژن روش‌های دیگری نیز مرسوم است که از میان آنها به استفاده از شوک‌های الکتریکی و صندلی مغناطیسی می‌توان اشاره کرد که این روش‌ها به علت احتمال از بین بردن اعصاب حسی و کم کردن لذت جنسی توصیه نمی‌شود.
 
مقاله مرتبط: 
 
0/5 ( 0 نظر )

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا