کد :17179 16 مهر 1394 281 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

بادرنجبویه حاوی ترکیبات فعال گیاهی است که ضد انقباض و تشنج هستند و به آرام و شل شدن بافت های عضلانی بدن کمک می کنند. مواد شیمیایی طبیعی موجود در این داروی گیاهی باعث شده است که دمنوش آن نوشیدنی بسیار مناسبی برای آرامش اعصاب باشد.

دمنوش

دمنوش

خواص بادرنجبویه

 داروی گیاهی بادرنجبویه  آرام بخشی موثر است . بعد از اینکه استرس و ناراحتی بر انسان غلبه کرد و اسپاسم های عصبی آزاردهنده شد، گیاه بادرنجبویه گیاهی موثر برای درمان این اسپاسم ها می باشد.
 .
از این گیاه برای تسکین دردهای میگرنی ، کاهش کرامپ ها ، آرامش اعصاب و… نیز استفاده میشود.بادرنجبویه گیاهی از خانواده ی نعناییان و یک آرام بخش طبیعی است که برای مقابله با استرس و خستگی عصبی مفید است و به آرام شدن طبیعی بدن کمک می کند. بادرنجبویه حاوی ترکیبات فعال گیاهی است که ضد انقباض و تشنج هستند و به آرام و شل شدن بافت های عضلانی بدن کمک می کنند. مواد شیمیایی طبیعی موجود در این داروی گیاهی باعث شده است که دمنوش آن نوشیدنی بسیار مناسبی برای قبل از خواب باشد.
 .
نوشیدن یک فنجان دمنوش بادرنجبویه قبل از رفتن به رختخواب به خوابی آرام در شب کمک می کند. خواب خوب شب به داشتن انرژی بیشتر در روز کمک می کند.
.
 

بادرنجبویه ، داروی گیاهی برای اعصاب و درمان استرس

داروی گیاهی بادرنجبویه به تنهایی برای رفع استرس و اضطراب و آرامش اعصاب  مفید است ، اما می توان آن را همراه با گیاهان آرام بخش دیگر همچون سنبل الطیب ، پونه سا ، اسطوخودوس یا گل ساعتی مصرف کرد.

زمانی که همراه با اسطوخودوس یا گل ساعتی مصرف می شود ، نباید از داروهای خواب آور دیگر همچون والیوم استفاده شود. مصرف روزی ۳ تا ۴ فنجان از دمنوش بادرنجبویه به مدت ۲ هفته برای درمان استرس مؤثر خواهد بود.

** بهترین راه برای تهیه ی دمنوش بادرنجبویه

تهیه ی دمنوش بادرنجبویه بسیار آسان است. تنها به چند برگ بادرنجبویه و یک لیوان آب جوش نیاز دارید.

•    داروی گیاهی بادرنجبویه (برگ ها) را دورن قوری بریزید و یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید.

•    در قوری را بگذارید تا روغن های فرار گیاه از دست نرود.

•    اجازه دهید برگ ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آب جوش دم بکشند.

•    دمنوش را صاف کنید و کمی عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید.

•    از دمنوش خوش طعم خود لذت ببرید.

برای داشتن خوابی آرام و عمیق و درمان استرس ، یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب ، یک فنجان از این دمنوش بنوشید.

داروهای گیاهی همیشه به سرعت جواب نمی دهند. پس از چند روز استفاده از دمنوش بادرنجبویه، تأثیر آن را مشاهده خواهید کرد. استفاده ی بیش از اندازه از آن، باعث تأثیر بیشتر یا سریعتر آن نخواهد شد.

کسانی که از داروهای تیروئید استفاده می کنند، باید از مصرف داروی گیاهی بادرنجبویه اجتناب کنند، زیرا این گیاه می تواند جذب آن داروها را مختل کند.

 .

دمنوش بادررنجبویه آرام بخش اعصاب

تقویت اعصاب با دمنوش گیاهی بادرنجبویه

– مقابله با تپش قلب ناشی از مشکلات عصبی

برگهای بادرنجبویه روی گیرنده های گابا اثر می گذارد . گیرنده گابا در عملکرد انتقال های عصبی اختلال ایجاد می کند و مانع فعالیت درست سیستم عصبی مغزی می شود . زمانی که در اثر استرس تپش قلب دارید بادرنجبویه کارساز است .

– مقابله با بی خوابی

ایجاد آرامش عضلانی ورفع گرفتگی عضلانی و در نتیجه خوبی آسوده تر از عملکردهای بادرنجبویه است .

– رفع اسپاسم های معده و روده

در اثر استرس عضلات معده و روده دچار اختلال هستند و در نتیجه اسپاسم بوجود می آید . بادرنجبویه وظیفه رفع این اسپاسم و همچنین کاهش سنگینی معده  و آرامش اعصاب را بر عهده دارد.

– رفع تبخال

– تبخال ویروسی است که یکی از عوامل ایجاد آن استرس است . بادرنجبویه حاوی ترکیباتی مانند سیترال است که خاصیت ضد ویروسی دارد .

نظرات

*

code