http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

حالات و دلایل زیاد عرق کردن و درمان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » حالات و دلایل زیاد عرق کردن و درمان

مقابله با زیاد عرق کردن : افرادی که زیاد عرق می کنند باید بدن خود را مرتب شستشو دهند تا از پرورش میکروب ها در روی پوست بدن بخصوص در زیر بغل و لای انگشتان پا و کشاله ران جلوگیری شود و به محض احساس بوی بد و ناپسند از عرق بدن خود باید بدانند که قارچها یا باکتری ها ویا مخمر ها در روی بدن آنان اسکان یافته و باعث بوی نامطبوع شده اند .

زیاد عرق کردن

ترشح بیش از اندازه عرق  یا زیاد عرق کردن به چند حالت مشاهده می شود :

1-ترشح بیش از حد عرق محدود به قسمت های مخصوصی از بدن است . در این افراد کف دست ، کف پا ، زیر بغل ، زیر پستان ها و کشاله ران بیش از اندازه طبیعی عرق می کند . به نظر روانپزشکان این تعریق غیر طبیعی ، منشا عصبی و روانی دارد و بیشتر در افراد عصبی مزاج مشاهده می شود . دلیل آن این است که اینگونه افراد در هنگامی که آرامش عصبی دارند کمتر عرق می کنند . در مقابل پزشکان سنتی معتقدند نقاطی که بیشتر عرق می کند دارای غدد مولد عرق بیشتر می باشد .

دلایل زیاد عرق کردن

2- در عده ای از افراد تنها یک عضو از اعضاء بدن ترشح بیش از حد طبیعی دارد . این افراد معمولا افرادی سالم و بدون عیب می باشند . روانپزشکان این حالت را هم مربوط به وجود حالت اضطراب در شخص می دانند اما مشاهده می شود که در حالت آرامش کامل عصبی نیز عضو مورد نظر در این افراد مرتب عرق می کند و اضطراب در کم و زیادی آن موثر نیست ، پزشکان سنتی علت این امر را وابستگی عضوی به عضو دیگر می دانند مثلا معتقدند افرادی که معده ای قوی دارند کف دست هایشان بیشتر از سایر افراد عرق می کند . به هر حال اینگونه تعریق نقص و عیبی برای بدن نیست و مبارزه با آن هم صلاح نمی باشد . مگر بطور موضعی و موقتی نه با داروهای خوراکی مثلا می توان برای کم کردن عرق دست ها مدتی آن ها را در محلول کلرو آلومینیوم و پرمنگنات پتاسیم گذاشت و یا از پودرهای خشک کننده استفاده نمود .

به علاوه باید عرض کرد برای کنترل  زیاد عرق کردن پوست مار را پودر کرده و در کف دست ها بمالند ویا مار کشته شده را مقداری در دست بگیرند تا ماده ای که در پوست بدن او هست به کف دست ها آغشته شود عرق کف دست ها را به مقدار کافی نقصان می دهد .

3- گاهی ازدیاد ترشح عرق ، عمومی و مربوط به کل بدن است . این افراد نیز دو گروه می باشند : عده ای در اثر بیماری خاصی که دارند مانند مرض قند ، کم خونی ، چاقی و پر کاری غده تیروئید بیش از حال طبیعی عرق می کنند ، گروه دیگری افرادی هستند که فشار و نحوه ی گردش خون در پوست بدنشان به فرم خاصی است و یا تعداد غدد مترشحه عرق در پوست بدن آنان از سایر افراد به مراتب بیشتر است و در نتیجه مقدار ترشح عرق نیز در آنان از حالت طبیعی بیشتر می باشد . عرق زیر بغل آزارنده ترین بو  است .

مقابله با زیاد عرق کردن

افرادی که زیاد عرق می کنند باید بدن خود را مرتب شستشو دهند تا از پرورش میکروب ها در روی پوست بدن بخصوص در زیر بغل و لای انگشتان پا و کشاله ران جلوگیری شود و به محض احساس بوی بد و ناپسند از عرق بدن خود باید بدانند که قارچها یا باکتری ها ویا مخمر ها در روی بدن آنان اسکان یافته و باعث بوی نامطبوع شده اند . در این حالت لازم است با صابون های ضد عفونی کنده بدن خود را شستشو دهند . به گزارش اسان طب  در عده ای از افراد با وجود استفاده از صابون های گندزا باز هم بوی پایشان زایل نمی گردد . این افراد می توانند برگ سداب و برگ مورد را توما جوشانده و پای خود را مدتی در آب این دارو بگذارند و جوراب و کفش های خود را نیز با این آب شستشو دهند .

زیاد عرق کردن

زیاد عرق کردن دلایل زیادی دارد. وقتی بدن شما ضعف میکند ممکن است زیاد عرق کنید.

همچنین برخی ایام هوا واقعا گرم است.

برخی از بیماری ها هم باعث زیاد عرق کردن می شود.

اگر دیدید به صورت مشکوکی عرق میکند نزد پزشک بروید ، شاید دلیل خاصی دارد و باید درمان شوید.

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مقدار میزان روی و سلامت بدن

اصول بهداشت کار

اصول بهداشت کار یا بهداشت حرفه ای

خواص سیب

طرز استعمال سیب و خواص سیب

از بین بردن جوش

چند روش برای از بین بردن جوش ها

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code