http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

علایم تب مالت = تب مواج = بروسلوز

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » علایم تب مالت = تب مواج = بروسلوز

از علایم تب مالت اینست که با تب و لرز و سردرد شدید و کوفتگی بدن همراه با حالت بیقراری شروع می شود . گاهی در بیمار حالت اسهالی به وجود می اید .این تب یک هفته تا 35 روز ادامه می یابد و سپس علایم تب مالت تا مدتی محو می شود و ممکن است بیماری به کلی از بین رفته و بهبودی حاصل شود.

علایم تب مالت

تب مالت یک بیماری انگلی است که عامل مولد آن نوعی باکتری به نام بروسلا می باشد . در این بیماری عفونی دو مرحله تشخیص داده می شود یکی مرحله حاد که با تب همراه است و اثار و علایم موضعی ممکن است همراه تب باشد یا نباشد . دیگری مرحله مزمن که با خصوصیاتی مانند ضعف ، عرق فراوان ، دردهای شدید یا خفیف در اعضاء بدن و عود تب همراه می باشد .

برخی از علایم تب مالت

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، عامل این بیماری از بعضی پستانداران مانند گاو یا خوک یا بز به به انسان سرایت می کند و بیشتر در افرادی که حیوانات مذکور را نگهداری می کنند مشاهده می شود . از علایم تب مالت اینست که با تب و لرز و سردرد شدید و کوفتگی بدن همراه با حالت بیقراری شروع می شود . گاهی در بیمار حالت اسهالی به وجود می اید . اگر بیماری از بز به انسان منتقل شده باشد ، علایم تب مالت به طور خفیف نظیر دردهای عضلانی و کوفتگی و سردرد و درد پشت گردن شروع می شود ، عصرها بیمار تب می کند و به تدریج این تب تا صبح پایین آمده و به حد طبیعی می رسد و پس از قطع تب بیمار به شدت عرق می کند .

این تب یک هفته تا 35 روز ادامه می یابد و سپس علایم تب مالت  تا مدتی محو می شود و ممکن است بیماری به کلی از بین رفته و بهبودی حاصل شود . اما در اکثر مواقع پس از چند روز تب عود می نماید و معمولا عودهای تب تکرار و شش تا سه ماه بیمار به طور مواج تب دارد و همراه با تب علایم دیگری نظیر بی اشتهایی ، یبوست ، لاغری وضعف ، شکم درد ، سردرد ، کمردرد و دردهای مفصلی ، افسردگی و بیخوابی وحالت هیجان و بزرگی طحال در بیمار مشاهده می گردد و گاهی نیز غدد لنفاوی قدری بزرگ می شوند . اما جهت تایید و اثبات وجود بیماری تب مالت آزمایش خون و ادرار جهت وجود میکرب آن لازم می باشد و در صورتی که آزمایشگاه موفق به یافتن میکروب بیماری نشد نمی توان منکر بیماری گردید باید از راههای دیگری به تشخیص بیماری پرداخت .

جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید دستورات زیر را رعایت نماییم :

1- افرادی که از شیرگاو و بز استفاده می کنند باید شیر را قبل از مصرف خوب بجوشانند یا به دقت پاستوریزه نمایند .

2- افرادی که با دام ها بخصوص دام های مذکور فوق در ارتباطتد باید توجه داشته باشند هنگام دست زدن به بدن یا مدفوع و اشیاء و ابزار آنها چنانچه دام آلوده بوده و در پوست بدن در محل تماس خراشی موجود باشد میکروب می تواند از همان راه داخل بدن شده و شخص را آلوده سازد .

چه چیزی تب و لرز را تولید می کند ؟

علایم تب مالت

علایم تب مالت موضوع این بخش از اسان طب بود. پس سردرد یکی از مهمترین علایم تب مالت استو همچنین تب و لرز و گرفتگی بدن از دیگر علایم تب مالت است .

علت اصلی تب مالت ویروس بروسلا است.

این را هم هزار بار شنیده ایم که برای جلوگیری از تب مالت باید شیر را حسابی بجوشانیم و بخوریم.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

اسپرم

اسپرم و علت کاهش میزان آن در مردان

آشنایی کامل با انواع مواد معدنی بدن

کنترل سندروم قاعدگی با چند روش ساده

خواص کشک فواید کشک

فواید کشک و خواص کشک و مضرات کشک

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code