http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

علایم تب مالت = تب مواج = بروسلوز

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » علایم تب مالت = تب مواج = بروسلوز

از علایم تب مالت اینست که با تب و لرز و سردرد شدید و کوفتگی بدن همراه با حالت بیقراری شروع می شود . گاهی در بیمار حالت اسهالی به وجود می اید .این تب یک هفته تا 35 روز ادامه می یابد و سپس علایم تب مالت تا مدتی محو می شود و ممکن است بیماری به کلی از بین رفته و بهبودی حاصل شود.

علایم تب مالت

تب مالت یک بیماری انگلی است که عامل مولد آن نوعی باکتری به نام بروسلا می باشد . در این بیماری عفونی دو مرحله تشخیص داده می شود یکی مرحله حاد که با تب همراه است و اثار و علایم موضعی ممکن است همراه تب باشد یا نباشد . دیگری مرحله مزمن که با خصوصیاتی مانند ضعف ، عرق فراوان ، دردهای شدید یا خفیف در اعضاء بدن و عود تب همراه می باشد .

برخی از علایم تب مالت

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، عامل این بیماری از بعضی پستانداران مانند گاو یا خوک یا بز به به انسان سرایت می کند و بیشتر در افرادی که حیوانات مذکور را نگهداری می کنند مشاهده می شود . از علایم تب مالت اینست که با تب و لرز و سردرد شدید و کوفتگی بدن همراه با حالت بیقراری شروع می شود . گاهی در بیمار حالت اسهالی به وجود می اید . اگر بیماری از بز به انسان منتقل شده باشد ، علایم تب مالت به طور خفیف نظیر دردهای عضلانی و کوفتگی و سردرد و درد پشت گردن شروع می شود ، عصرها بیمار تب می کند و به تدریج این تب تا صبح پایین آمده و به حد طبیعی می رسد و پس از قطع تب بیمار به شدت عرق می کند .

این تب یک هفته تا 35 روز ادامه می یابد و سپس علایم تب مالت  تا مدتی محو می شود و ممکن است بیماری به کلی از بین رفته و بهبودی حاصل شود . اما در اکثر مواقع پس از چند روز تب عود می نماید و معمولا عودهای تب تکرار و شش تا سه ماه بیمار به طور مواج تب دارد و همراه با تب علایم دیگری نظیر بی اشتهایی ، یبوست ، لاغری وضعف ، شکم درد ، سردرد ، کمردرد و دردهای مفصلی ، افسردگی و بیخوابی وحالت هیجان و بزرگی طحال در بیمار مشاهده می گردد و گاهی نیز غدد لنفاوی قدری بزرگ می شوند . اما جهت تایید و اثبات وجود بیماری تب مالت آزمایش خون و ادرار جهت وجود میکرب آن لازم می باشد و در صورتی که آزمایشگاه موفق به یافتن میکروب بیماری نشد نمی توان منکر بیماری گردید باید از راههای دیگری به تشخیص بیماری پرداخت .

جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید دستورات زیر را رعایت نماییم :

1- افرادی که از شیرگاو و بز استفاده می کنند باید شیر را قبل از مصرف خوب بجوشانند یا به دقت پاستوریزه نمایند .

2- افرادی که با دام ها بخصوص دام های مذکور فوق در ارتباطتد باید توجه داشته باشند هنگام دست زدن به بدن یا مدفوع و اشیاء و ابزار آنها چنانچه دام آلوده بوده و در پوست بدن در محل تماس خراشی موجود باشد میکروب می تواند از همان راه داخل بدن شده و شخص را آلوده سازد .

چه چیزی تب و لرز را تولید می کند ؟

علایم تب مالت

علایم تب مالت موضوع این بخش از اسان طب بود. پس سردرد یکی از مهمترین علایم تب مالت استو همچنین تب و لرز و گرفتگی بدن از دیگر علایم تب مالت است .

علت اصلی تب مالت ویروس بروسلا است.

این را هم هزار بار شنیده ایم که برای جلوگیری از تب مالت باید شیر را حسابی بجوشانیم و بخوریم.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ليزر درماني پوست

مزایا و معایب لیزر درمانی پوست

دردهای مهم که نباید نادیده بگیرید

رژیم لاغری خطرناک رژیم غذایی

با چند رژیم لاغری خطرناک آشنا شوید

درمان زود انزالی در آقایان

دوا و درمان زود انزالی در آقایان

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code