خواص عناب و فواید عناب و خاصیت عناب تازه - آسان طب

خواص عناب و فواید عناب و خاصیت عناب تازه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

خواص عناب برای سلامتی انسان بی نظیر است . عناب دارویی سنتی (معتدل مایل به سرد) است که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود . میوه عناب شامل حدود 5% مواد پروتئینی ، 4%مواد قندی و مقدر زیادی ویتامین C و املاح و همچنین لعاب فراوان می باشد. به علاوه در عصاره آبی چوب عناب اسید زی زی فیک و اسید زی زی فوماتیک وجود دارد . برای آرامش اعصاب و رهایی از اضطراب از عناب استفاده می کنند . (فواید عناب ، خاصیت عناب ، خواص عناب )

فواید عناب و خواص عناب

فواید عناب و خواص عناب

از خواص عناب اینست که عناب سبب تصفیه خون می شود و از سیستم بدن در مقابل سموم حفاظت میکند . خواص آنتی اکسیدان جزو خواص عناب است و سبب جلوگیری از سرطان می شود . یاداوری میکنیم میوه عناب علاوه بر اینکه خون را تصفیه میکند موجب ازدیاد ویتامین k وسفت شدن خون می شود . در نتیجه مصرف زیاد آن برای افرادی که غلظت خون دارند پیشنهاد نمیشود و این یکی از مضرات عناب است .

یکی از دیگر از فواید عناب اینست که عناب اسم و تنگی نفس را رفع میکند . برای تسکین ودرمان گلودرد از برگ عناب و عصاره عناب استفاده می شود . مغز عناب ( خاصیت عناب ) موجب تسریع در بریدگی ها و زخمها خواهد شد . هسته عناب خاصیت خواب آوری دارد و برای درمان بی خوابی مفید است . همچنین سبب رفع خستگی خواهد شد . عناب باعث افزایش رشد موی سر می شود و جوشانده اش گرفتگی صدا را رفع خواهد کرد .

از جوشانده عناب برای درد سینه و سرفه استفاده کنید . با مالیدن عناب به چشم ورم چشم را رفع کنید . عناب سبب تقویت دستگاه هاضمه و حافظه می شود و اشتها را افزایش میدهد .

فواید عناب و خواص عناب

مصرف عناب غم را از بین میبرد و سبب لبخند و شادی فرد می شود . میوه عناب به عنوان یک میوه آرام بخش شناخته شده است . بنابراین کسانی که ضعف اعصاب دارند ، عصبی هستند یا مدام اضطراب و استرس دارند حتما عناب زیاد مصرف کنند . مصرف آب عناب و کاهو برای درمان سرطان توصیه می شود .

عناب لعاب زیادی دارد ، در نتیجه برای نرم کردن سینه فایده دارد . همچنین ملین است و ادرار را زیاد میکند . عناب خون را تمیز ، سرفه را رفع ، بی خوابی را درمان میکند . جالب است بدانید جوشانده ی پوست درخت عناب اسهال را درمان میکند .

آسم و تنگی نفس از بیماریهایی است که بسیاری از افراد دچار ان هستند . به گزارش آسان طب برای درمان این بیماریها عناب را مصرف کنید . پیشنهاد می شود بیماران مبتلا به سوءهاضمه و حتی بیماری های صفراوی مخلوط عناب با فلفل و نمک  مصرف نمایند . دانه عناب (خاصیت عناب ، فواید عناب ) مسکن است . همچنین مصرف عناب و کره از تهوع جلوگیری میکند . برخی مناطق از عناب سرکه تهیه میکنند.

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان