خواص عناب و فواید عناب و خاصیت عناب تازه

خواص عناب برای سلامتی انسان بی نظیر است . عناب دارویی سنتی (معتدل مایل به سرد) است که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود . میوه عناب شامل حدود 5% مواد پروتئینی ، 4%مواد قندی و مقدر زیادی ویتامین C و املاح و همچنین لعاب فراوان می باشد. به علاوه در عصاره آبی چوب عناب اسید زی زی فیک و اسید زی زی فوماتیک وجود دارد . برای آرامش اعصاب و رهایی از اضطراب از عناب استفاده می کنند . (فواید عناب ، خاصیت عناب ، خواص عناب )

فواید عناب و خواص عناب

فواید عناب و خواص عناب

از خواص عناب اینست که عناب سبب تصفیه خون می شود و از سیستم بدن در مقابل سموم حفاظت میکند . خواص آنتی اکسیدان جزو خواص عناب است و سبب جلوگیری از سرطان می شود . یاداوری میکنیم میوه عناب علاوه بر اینکه خون را تصفیه میکند موجب ازدیاد ویتامین k وسفت شدن خون می شود . در نتیجه مصرف زیاد آن برای افرادی که غلظت خون دارند پیشنهاد نمیشود و این یکی از مضرات عناب است .

یکی از دیگر از فواید عناب اینست که عناب اسم و تنگی نفس را رفع میکند . برای تسکین ودرمان گلودرد از برگ عناب و عصاره عناب استفاده می شود . مغز عناب ( خاصیت عناب ) موجب تسریع در بریدگی ها و زخمها خواهد شد . هسته عناب خاصیت خواب آوری دارد و برای درمان بی خوابی مفید است . همچنین سبب رفع خستگی خواهد شد . عناب باعث افزایش رشد موی سر می شود و جوشانده اش گرفتگی صدا را رفع خواهد کرد .

از جوشانده عناب برای درد سینه و سرفه استفاده کنید . با مالیدن عناب به چشم ورم چشم را رفع کنید . عناب سبب تقویت دستگاه هاضمه و حافظه می شود و اشتها را افزایش میدهد .

فواید عناب و خواص عناب

مصرف عناب غم را از بین میبرد و سبب لبخند و شادی فرد می شود . میوه عناب به عنوان یک میوه آرام بخش شناخته شده است . بنابراین کسانی که ضعف اعصاب دارند ، عصبی هستند یا مدام اضطراب و استرس دارند حتما عناب زیاد مصرف کنند . مصرف آب عناب و کاهو برای درمان سرطان توصیه می شود .

عناب لعاب زیادی دارد ، در نتیجه برای نرم کردن سینه فایده دارد . همچنین ملین است و ادرار را زیاد میکند . عناب خون را تمیز ، سرفه را رفع ، بی خوابی را درمان میکند . جالب است بدانید جوشانده ی پوست درخت عناب اسهال را درمان میکند .

آسم و تنگی نفس از بیماریهایی است که بسیاری از افراد دچار ان هستند . به گزارش آسان طب برای درمان این بیماریها عناب را مصرف کنید . پیشنهاد می شود بیماران مبتلا به سوءهاضمه و حتی بیماری های صفراوی مخلوط عناب با فلفل و نمک  مصرف نمایند . دانه عناب (خاصیت عناب ، فواید عناب ) مسکن است . همچنین مصرف عناب و کره از تهوع جلوگیری میکند . برخی مناطق از عناب سرکه تهیه میکنند.

منبع : https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا