تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

راههای کنار آمدن با اخم کردن کودکان

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » راههای کنار آمدن با اخم کردن کودکان

هنگامی که اخم کردن شروع می شود ، کار زیادی نمی شود کرد . اول دقت کنید که کودک در جای امنی باشد و به خود صدمه نزند . بعد هم با خونسردی از کودک و رفتارش غفلت کنید .

اخم کردن

برای کنار آمدن با اخم کردن بچه ها سه راه وجود دارند :

1-سعی کنید ناامیدی را از زندگی کودک خود تا جایی که ممکن است ، کم کنید

2- موقعی که غیظ می کند حواسش را پرت کنید .

3- بر توفان مسلط شوید

راههای کنار آمدن با اخم کردن کودکان

آماده کردن دنیای بدون ناامیدی برای کودک هدف جالبی است ، ولی بیش از حد خاصی نمی شود این کار را کرد . از این گذشته چندان هم جالب نیست که کودک در دنیایی بزرگ شود که یاد نمی گیرد چگونه با نا امیدی کنار بیاید ، چون دنیای واقعی به این شکل نیست . دقت کنید که کودک فرصت و امکانات کافی برای بازی و فعالیت داشته باشد تا انرژی های بی پایان خود را صرف کند . همچنین به او اجازه بدهید که گاهی انتخاب های جزئی داشته باشد و بتواند به این ترتیب تا حدی در دنیای اطراف خود کنترل پیدا کند . به گزارش اسان طب کودکی که احساس می کند تا حدی بر دنیای اطراف خود کنترل دارد ، کمتر غیظ می کند .

بعضی از بچه ها را می شود با پرت کردن حواسشان از اخم کردن انداخت . مثلا به او بگویید : « به آن پرنده کوچک نگاه کن » اگر شانس بیاورید حواس کودک پرت می شود و هم شما و هم خودش از شر عصبانیت خلاص می شوید . پرت کردن حواس کودک روش خوبی است ، ولی همیشه هم به نتیجه بخش بودن آن امید نبندید .

هنگامی که اخم کردن شروع می شود ، کار زیادی نمی شود کرد . اول دقت کنید که کودک در جای امنی باشد و به خود صدمه نزند . بعد هم با خونسردی از کودک و رفتارش غفلت کنید . این مسئولیت کودک است که بر عواطف خود مسلط شود . او باید بداند از این که غیظ کرده است ، شما عصبانی نشده اید ، ولی خیال هم ندارید بترسید و تحت تاثیر قرار بگیرید . به نظر من اشتباه است که به کودکی که غیظ کرده است بیش از حد توجه کرد . این کار ممکن است باعث شود که او در مقابل اخم کردن خود پاداشی دریافت کند و کاملا ناخواسته ، اخم کردن را با جلب توجه پدر و مادر ارتباط بدهد . بهتر است به کودک بیاموزیم که بر غیظ خود غلبه کند .

هنگامی که توفان آغاز می شود با خونسردی با آن مقابله کنید و کودک را یاری دهید که برای آن غلبه کند . هنگامی که کودک در این کار موفق می شود ، شادمانه از او بپرسید : ایا حالا حالت بهتر نیست ؟ متاسفم که کنترل خودت را از دست دادی . هرگز نگویید : بچه بدی هستی که غیظ میکنی . بعد هم به او پیشنهاد کنید که کاری را انجام بدهد . در مورد اخم کردن بحث نکنید . اتفاق افتاد ، تمام شد و حالا وقت آن است که کار دیگری را انجام بدهید .

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

طرز تهیه خمیر پیتزا در منزل بسیار سریع

بهداشت مسکن

تاثیر وضعیت بهداشت مسکن در سلامت انسان

آی یو دی سیو سیف چیست CU-Safe T 300

آی یو دی سیو سیف چیست CU-Safe T 300

نوجوانان را در یابید !

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code