آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

راههای کنار آمدن با اخم کردن کودکان

22637 26 آذر 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی آسان طب » خانواده » راههای کنار آمدن با اخم کردن کودکان همیار آسان طب

هنگامی که اخم کردن شروع می شود ، کار زیادی نمی شود کرد . اول دقت کنید که کودک در جای امنی باشد و به خود صدمه نزند . بعد هم با خونسردی از کودک و رفتارش غفلت کنید .

اخم کردن

برای کنار آمدن با اخم کردن بچه ها سه راه وجود دارند :

1-سعی کنید ناامیدی را از زندگی کودک خود تا جایی که ممکن است ، کم کنید

2- موقعی که غیظ می کند حواسش را پرت کنید .

3- بر توفان مسلط شوید

راههای کنار آمدن با اخم کردن کودکان

آماده کردن دنیای بدون ناامیدی برای کودک هدف جالبی است ، ولی بیش از حد خاصی نمی شود این کار را کرد . از این گذشته چندان هم جالب نیست که کودک در دنیایی بزرگ شود که یاد نمی گیرد چگونه با نا امیدی کنار بیاید ، چون دنیای واقعی به این شکل نیست . دقت کنید که کودک فرصت و امکانات کافی برای بازی و فعالیت داشته باشد تا انرژی های بی پایان خود را صرف کند . همچنین به او اجازه بدهید که گاهی انتخاب های جزئی داشته باشد و بتواند به این ترتیب تا حدی در دنیای اطراف خود کنترل پیدا کند . به گزارش اسان طب کودکی که احساس می کند تا حدی بر دنیای اطراف خود کنترل دارد ، کمتر غیظ می کند .

بعضی از بچه ها را می شود با پرت کردن حواسشان از اخم کردن انداخت . مثلا به او بگویید : « به آن پرنده کوچک نگاه کن » اگر شانس بیاورید حواس کودک پرت می شود و هم شما و هم خودش از شر عصبانیت خلاص می شوید . پرت کردن حواس کودک روش خوبی است ، ولی همیشه هم به نتیجه بخش بودن آن امید نبندید .

هنگامی که اخم کردن شروع می شود ، کار زیادی نمی شود کرد . اول دقت کنید که کودک در جای امنی باشد و به خود صدمه نزند . بعد هم با خونسردی از کودک و رفتارش غفلت کنید . این مسئولیت کودک است که بر عواطف خود مسلط شود . او باید بداند از این که غیظ کرده است ، شما عصبانی نشده اید ، ولی خیال هم ندارید بترسید و تحت تاثیر قرار بگیرید . به نظر من اشتباه است که به کودکی که غیظ کرده است بیش از حد توجه کرد . این کار ممکن است باعث شود که او در مقابل اخم کردن خود پاداشی دریافت کند و کاملا ناخواسته ، اخم کردن را با جلب توجه پدر و مادر ارتباط بدهد . بهتر است به کودک بیاموزیم که بر غیظ خود غلبه کند .

هنگامی که توفان آغاز می شود با خونسردی با آن مقابله کنید و کودک را یاری دهید که برای آن غلبه کند . هنگامی که کودک در این کار موفق می شود ، شادمانه از او بپرسید : ایا حالا حالت بهتر نیست ؟ متاسفم که کنترل خودت را از دست دادی . هرگز نگویید : بچه بدی هستی که غیظ میکنی . بعد هم به او پیشنهاد کنید که کاری را انجام بدهد . در مورد اخم کردن بحث نکنید . اتفاق افتاد ، تمام شد و حالا وقت آن است که کار دیگری را انجام بدهید .

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code