تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

شناخت گریه های نوزاد در اوایل زندگی

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » شناخت گریه های نوزاد در اوایل زندگی

اگر كودكتان را بر اساس يك برنامه منظم و يا خواسته او تغذيه كنيد ، خيلي زود دستتان مي آيد كه او در چه ساعاتي از روز دلش مي خواهد شير بخورد و چه ساعاتي مي خواهد زودتر بيدار شود . اين موضوع به شما كمك مي كند كه بفهميد آيا گريه اش به خاطر گرسنگي است يا نه ، مثلا اگر كودك شما در آخرين وعده ، فقط نيمي از شير هميشگي را خورده و يك ساعت بعد شروع به گريه مي كند ، دليلش گرسنگي است .

شناخت گریه های نوزاد

شناخت گریه های نوزاد در اوایل زندگی برای مادران مهم است . پاسخ دادن به بسیاری از این سوالات ، ساده است ، ولی خیلی از گریه ها و نق نق ها را نمی شود راحت توضیح داد . در واقع بچه ها ( مخصوصا بچه های اول ) بعد از چند هفته در اوقات خاصی نق می زندد و گریه می کنند و انسان نمی تواند هیچ توضیحی هم برای این گریه ها پیدا کند . هنگامی که گریه در ساعت خاصی از بعد از ظهر یا شب دائما تکرار می شود ، آن را کولیک یا آزاردهنده دوره ای می نامیم . گریه ممکن است در اثر نفخ شکم باشد . اگر کودک در ساعات همیشگی روز یا شب سر رو صدا راه می اندازد ، شکم باشد . می توانیم آه بکشیم و بگوییم که او در این سن یک کودک بد خلق است .

اشنایی با مراحل شناخت گریه های نوزاد

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ،یکی از اولین کارهایی که باید بکنید این است که بفهمید معنی گریه کودک شما چیست ( شناخت گریه های نوزاد ) . برای مثال متوجه می شوید هنگامی که کودک « خیلی گرسنه » است ، صداش بلند تر و مدت گریه اش طولانی تر از وقتی است که کمی احساس گرسنگی می کند حتی گاهی اوقات معنی گریه بچه این است که می خواهد بگوید همین الان بیا .

شناخت گریه های نوزاد برای گرسنگی چگونه است ؟

اگر کودکتان را بر اساس یک برنامه منظم و یا خواسته او تغذیه کنید ، خیلی زود دستتان می آید که او در چه ساعاتی از روز دلش می خواهد شیر بخورد و چه ساعاتی می خواهد زودتر بیدار شود . این موضوع به شما کمک می کند که بفهمید آیا گریه اش به خاطر گرسنگی است یا نه ، مثلا اگر کودک شما در آخرین وعده ، فقط نیمی از شیر همیشگی را خورده و یک ساعت بعد شروع به گریه می کند ، دلیلش گرسنگی است . البته در سایر اوقات ، ممکن است کودکی به اندازه همیشه شیر نخورده با کمال اسودگی تا وعده شیر بعدی خود بخوابد .

اگر کودک شما در هر وعده ، به اندازه کافی شیر می خورد و کمتر از دو ساعت بعد بیدار می شود ، احتمال این که گرسنه باشد خیلی کم است ، ولی اگر دو ساعت و نیم یا سه ساعت بعد شروع به گریه کند احتمال گرسنه بودنش زیاد است .

آیا احتمال دارد که او شیر بیشتری بخواهد یا ذخیره شیر مادر کاهش پیدا کرده باشد ؟

کودک بطور ناگهانی میزان شیر مصرفی خود را بالا نمی برد . او چند روزی از پستان مادر بیشتر شیر می خورد یا پس از آن که آخرین قطره شیرش را خورد به اطراف خود نگاه می کند و دنبال شیر بیشتری می گردد . او کمی زودتر از موقعی که نوبت شیر خوردن است از خواب پا می شود و گریه می کند.

اگر کودک برای پانزده دقیقه یا بیشتر به شدت گریه کرده و بیش از دو ساعت از آخرین وعده شیر او گذشته و یا در وعده قبلی ، شیر کمی خورده و کمتر از دو ساعت بعد بیدار شده دوباره به او شیر بدهید . اگر این کار باعث شد احساس رضایت کند و دوباره بخوابد شما جوابتان را گرفتید . اگر یک وعده شیر کامل خورده ولی در فاصله کمتر از دو ساعت شروع به گریه می کند احتمال این که گریه گرسنگی باشد خیلی کم است .

آیا کودک بیمار است ؟ در مورد نحوه شناخت گریه های نوزاد باید گفت گاهی اوقات بچه ها گریه می کنند چون حالشان خوب نیست . بچه ای که دارد مریض می شود در ابتدا بسیار احساس ناراحتی می کند و فقط پس از آن است که آشکارا بیمار می شود . معمولا غیر از گریه علایم دیگری هم وجود دارد . اگر کودکتان گریه می کند و یکی از علائم بیماری (آبریزش بینی ، سرفه یا مدفوع شل ) را دارد و ظاهرا و متفاوت به نظر می رسد و یا رنگ چهره اش و رفتارش فرق کرده است درجه حرارت بدنش را ببیند و با پزشک مشورت کنید .

شناخت گریه های نوزاد

شناخت گریه های نوزاد مساله بسیار مهمی است که باید به ان توجه شود. البته خب نمیتوان همه گریه های کودک را تشخیص داد. ولی کم کم بر اثر تجربه و کسب اطلاعات بیشتر شما علت بسیاری از گریه های او را کشف خواهید کرد. اگر این گریه خیلی طولانی شد او را نزد پزشک ببرید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان خشکی پوست با روغن بادام و روغن نارگیل

مراقبتهای دوران بارداری

کرمهای ممنوع در دوران بارداری

رابطه جنسی

در رابطه جنسی چه کسی پیش قدم شود؟

کاهش وزن آسان

با ده روش طلایی وزن کم کنید کاهش وزن آسان

پربازدید های خانواده , سبک زندگی , سلامت , موفقیت

نظرات شما

*

code